Sıcak ve soğuk artık Thermo's kontrolünde

Sıcak ve soğuk artık Thermo's kontrolünde

Küresel ısınma, tüm sektörlerde enerji tüketimi üzerine yeni yaklaşımlar geliştirmeye yöneltti.


Üretim süreçlerinden nihai ürünlere kadar kendini gösteren bu yaklaşımda mümkün olan en az atıkla ekolojik dengeyi korumak ve enerji kaynaklarından optimum kullanımla maksimum faydayı sağlayabilmek yatıyor. Tasarruf, günümüzün kilit kavramı haline geldi. Özellikle de artan maliyetler ve pahası yükselen elektrik harcamalarıyla.

Marshall, ısı yalıtımında uzun ömürlü, ekonomik, dekoratif ve bir o kadar da güvenli bir çözüm sunuyor: Thermo's ısı yalıtım sistemi. Marshall'ın 2006 yılı başında piyasaya sunduğu Thermo's Isı Yalıtım Sistemi hem binalarda hem de kullanıcıların cebinde A+ koruma sağlıyor. Yalıtımın tüm aşamalarını kapsayan eksiksiz bir ısı yalıtım sistemi olan Thermo's, farklı sıcaklıktaki iki ortam arasındaki ısı transferini azaltıyor, dış ısıyı içeri sokmadan içerideki ısıyı mükemmel koruyor. Hava koşulları ne olursa olsun, artık ısıyı Thermo's kontrol ediyor.

Evlerimizde kullandığımız veya kullanmamız gereken A+ yada A++ sınıfı enerji etiketine sahip elektronik ürünler yılda % 20-25 tasarruf yapmamızı sağlıyor. Bu kolay ve hızlı tasarruf yolunun küresel ısınmaya ve aynı zamanda aile ve ülke ekonomisine çok büyük katkısı olduğunu unutmamak gerek... Thermo's, ısı yalıtımı sayesinde binalarda enerji harcamalarında yüzde 55'e varan tasarruf sağlamak kolay ve uzun süreli tasarrufun en iddialı çözümü olarak karşımıza çıkıyor.

İnsanoğlunu var olduğu günden bu yana daha iyi bir çözüm bulmaya yönelten ısınma ihtiyacı ise enerji tasarrufunda çözüm bekleyen en önemli kalemler arasında yer alıyor. Isınmada enerji kaybının nedenlerinin başında ise hava şartlarıyla paralel bir önem taşıyan bina yapısı olarak karşımıza çıkıyor. Binaların içerideki ısıyı tutmaması daha fazla ve uzun süreli enerji tüketimine neden oluyor.

Binalarda A+ Koruma %55'lere Varan Enerji Tasarrufu
Türkiye'de ısı kaybından doğan enerji açığının fazla olması nedeniyle, binalarda ısı yalıtımının yapılması 2000 yılından sonra zorunlu hale getirildi. Türkiye'de yapılan hesaplara göre sadece 2000 yılı sonrasındaki binalarda değil, tüm binalarda ısı yalıtımı kullanılsa, aynı enerji ile iki misli fazla bina ısıtılabilir, CO2 emisyonu yarı yarıya azalır, Türkiye'nin toplam enerji tüketimi yüzde 15 azaltılabilirdi. Bu yaklaşık 1.7 milyar dolarlık bir tasarruf potansiyeli anlamına geliyor.

Isı ve dolayısıyla enerji tasarrufunda bu kadar stratejik bir değer taşıyan bina yalıtımı konusunda geliştirilen yeni çözümler, bir "gelecek" sorununun aşılmasında önemli bir rol oynuyor.

Yaz, kış tasarruf! Üstelik tek bir çözümle...
Thermo's Marshall kalite ve teknolojisiyle binalarda Isı Yalıtım Yönetmeliği ve TS 825'de yer alan değerlere göre oluşturuldu. Thermo's ile kışın ısınmak için harcananan yakıtın yanı sıra özellikle yazın soğutma için harcanan enerjiden de tasaruff bağlanıyor.

Thermo's Isı Yalıtım Sisteminde Neopor, EPS, Taşyünü ve XPS ısı yalıtım levha seçenekleri bulunuyor. Yalıtımın tüm aşamalarını kapsayan ve eksiksiz bir ısı yalıtım sistemi olan Thermo's farklı sıcaklıktaki iki ortam arasındaki ısı transferini azaltıyor, dış ısıyı içeri sokmadan içerideki ısıyı koruyor. Binaların dış cephelerinde uygulanan Thermo's bu özelliklerinin yanı sıra bina ömürünüde uzatıyor. Thermo's hem kış hem de yaz aylarında oldukça yoğun olarak yeni proje ve renovasyonlarda uygulanıyor. Bina yalıtımında uzun ömürlü, kalıcı çözümler üreten Thermo's binaların ömrünü uzatma, onarım masraflarını ve çevre kirliliğini azaltmanın yanı sıra sağlıklı ve dekoratif bir çözüm olarak hayatımıza konfor ve tasarrufu bir arada sunuyor.