Sign of the City Awards 2016 jürisi bu yılın kazananlarını belirledi!

Sign of the City Awards 2016 jürisi bu yılın kazananlarını belirledi!

Hürriyet öncülüğünde gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek amacıyla düzenlenen Sign of the City Awards'ın 9 Kasım'daki ödül gecesi için hazırlıklar sürüyorHürriyet öncülüğünde gayrimenkul sektörünü ‘en iyiye teşvik etmek’ amacıyla düzenlenen Sign of the City Awards’ın 9 Kasım’daki ödül gecesi için tüm hazırlıklar sürüyor. Gayrimenkul dünyasının profesyonel ve akademik isimlerinden oluşan SotCA jürisi, The Ritz-Carlton’da bir araya gelerek, yarışmanın finalistlerini ve ödül kazanan projelerini belirledi. Hürriyet’in öncülüğünde bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek Sign of the City Awards (SotCA) gayrimenkul yarışmasında geri sayım başladı. Yarışmanın saygın akademisyenler ve sektöre ilgi duyan iş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan jürisi, 11-12 Ekim tarihleri arasında The Ritz-Carlton’da buluştu. Prof. Dr. Güzin Konuk (MSGSÜ Kentsel Tasarım Araştırma ve Uygulama Merkezi Başkanı) ve Prof. Dr. Suha Özkan’ın (World Architecture Community Kurucu Başkanı) eş başkanlık yaptıkları jüri, final değerlendirmesini yaptı. Değerlendirme süreci boyunca SotCA 2016 jürisi; 79 projenin 122 başvurusunu değerlendirdi, yarışmanın finalistlerini ve ödül kazanan projeleri belirledi.


SotCA 2016 Jüri Eş Başkanı Prof. Dr. Güzin Konuk, bu yıl değerlendirme sürecinin önemli bir yeniliğinden bahsederek, “Her geçen yıl gayrimenkul sektörünün her kesiminden daha fazla temsilcinin benimseyerek sahiplendiği Sign of the City Awards’ta bu yıl değerlendirme sürecinde önemli bir yeniliğe şahit olduk. Değerlendirme sürecinde, başvuru sahipleri, canlı bağlantı ile jüri üyelerine projelerini ve farklılaşan yanlarını anlatma fırsatı yakaladı” diye konuştu.


Sign of the City Awards 2016 jürisi, teknik elemeyi geçen projeler arasından ön eleme yaptı ve final değerlendirme toplantısında ön elemeyi geçen projeler ile ilgili  değerlendirme yaptı. Bu toplantının sonucunda finalistleri belirledi ve arasından her kategoride ödül almaya hak kazanan projeyi seçti… Yarışmaya yapılan başvurular arasından seçilen finalistler ödül töreninden bir hafta önce açıklanacak.Türkiye’nin dört bir yanındaki holding, mimarlık ofisleri ve sektör temsilcilerinin benimsediği Sign of the City Awards’ın ödül töreni 9 Kasım 2016 tarihinde Hilton İstanbul Bomonti’de gerçekleşecek ve ödüller sahiplerini bulacak.


SotCA 2016 Kategorileri

En iyi Konut Projeleri Kategorisi

En İyi Konut

En İyi Çok Katlı Konut

En İyi Müstakil Konut

En İyi Rezidans

 

En İyi Ticari Projeler Kategorisi 

En İyi Ofis

En İyi Yerel Merkezli AVM

En İyi Bölgesel Merkezli AVM

En İyi Endüstriyel / Lojistik Yapı

En İyi Karma Kullanımlı Proje

 En İyi Hizmet Yapıları Kategorisi

 En İyi Sağlık Binası

En İyi Eğitim Binası / Kampüsü

En İyi Sosyo –  Kültürel Yapı

 

Mimarlık Kategorisi 

En İyi Mimari Tasarım (Kamu)

En İyi Mimari Tasarım ( Özel Sektör )

Genç Mimar Teşvik

En İyi Kentsel Tasarım

En İyi Kentsel Dönüşüm Projesi

En Yeşil Bina

 Diğer Kategoriler

En İyi Pazarlama Kampanyası

En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi


Hürriyet