Silifke'de asfalt ve yol çalışmaları sürüyor!

Silifke'de asfalt ve yol çalışmaları sürüyor!Silifke Belediyesi şehir genelinde sürdürdüğü asfalt, parke ve yol yama çalışmalarının yanı sıra, tahrip olan sokaklarda da asfalt tamiratını sürdürüyor.


Belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü asfalt ekipleri tarafından bozuk yollar kontrol edilerek onarımı yapılıyor. Bu kapsamda Yeni Sanayi Sitesinde yol bakım ve yama çalışmaları tamamlandı. Belediyenin önümüzdeki süreçte sanayi sitesi yollarını sıcak asfalt ile kaplayacağı belirtildi.


Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Yolların güzelliği, temizliği bir kentin karakterini bütün açıklığıyla ortaya koyar. Yolların doğru planlanması kadar doğru inşa edilmesi ve tabii bakımı, temizliği de o kentin çehresini yansıtır bize. Silifke’de yollara yaptığımız yatırımlarımız devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz de çalışmalarını düzenli bir şekilde sürdürüyor. Toplantılar neticesinde planladığımız mahalle bazlı iş programı çerçevesinde, ilçemiz sınırları içerisinde yer alan yolların düzenlenmesi adım adım ilerliyor. Mahallelerde sürdürdüğümüz yol bakım ve asfaltlama çalışmalarımızın yanı sıra sanayi sitemizin yollarında da bakım çalışması gerçekleştirdik. İlk olarak kötü durumda olan yolların yama işlemini yaparak, hava şartları elverdiği bir zamanda sıcak asfalt uygulamasını gerçekleştireceğiz” dedi.


Hürriyet