Sinop'a yeni stadyum yapılması dile getirildi!

Sinop'a yeni stadyum yapılması dile getirildi!

Sinopspor’la ilgili yapılan toplantıda yeni stat talebi dile getirildi.Konu ile ilgili konuşan Sinopspor Kulübü Başkanı Ayhan, “Biz mevcut stadımızı modern hale dönüştürmek, Sinop’a yakışır bir hale getirmek istiyoruz.


Şu anda stadın zemini kalmamış. 25 yıllık çim zemin dışarıdan çim gibi görünse de aslında balçık. Futbolcularımız balçıkta top oynuyor. Konuyu Milletvekilimizin Nazım Maviş ile de paylaştık. Bu konuyla ilgili bize yardım edeceğini düşünüyoruz. Bu stat ilin gözbebeği bir yer. Sadece futbol maçlarında değil birçok aktivitede kullanılıyor. Sinop’a deplasmana gelen insanlar ’Sinopspor’un stadı bu mu, başka stat yok mu?’ diye soruyorlar. Bu stadın bu yıl biran önce yapılmasını istiyoruz ve ilgililerin yardımlaşmalarını bekliyoruz” dedi.

Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M.Kazım Açıkbaş ise Özhan’a destek vererek, “Yaklaşık 30 senelik mazisi olan şehir stadının Sinop’a yakışmadığını düşünüyoruz. Bununla ilgili girişimlerimiz ve çabamız var. Modern görünümlü 5 bin kişilik, yeni modern görünümlü bir stadyum istiyoruz. Bununla ilgili yazışmalar ve görüşmelerimizi Genel Müdürlük nezdinde yaptık” diye konuştu.

Sinopspor’un önümüzdeki dönemlerde daha çok gelişeceğini belirten yönetim kurulu çalışmaların devam edeceğini belirtti.


Hürriyet Yerel