Şişli'nin merkezinde küçük bir İstanbul: Middleist

Şişli'nin merkezinde küçük bir İstanbul: MiddleistŞişli'de, şehrin içinde ama karmaşasının dışında konumlandırılan Middleist Projesi; çağdaş mimarisi, peyzajı, sosyal alanları gibi birçok özelliği ile farklılaşıyor.


Middleist, toplam 182 daireden oluşuyor. Projede, 2+1, 3+1, 4+1 ve 4+2 (dubleks) daire seçenekleri yer alıyor . 

Ortadoğu İnşaat tarafından 30 milyon dolarlık yatırımla gerçekleştirilen Middleist,, Perpa İş Merkezi'ne 150, Memorial Hastanesi'ne ise 125 metre uzaklıkta yer alıyor. . Geçtiğimiz kasım ayında temelleri atılan ve ilk bloğu tamamlanan projenin 2009 yılının ilk yarısında sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

İstanbul'da yapılan konut projelerinin ağırlıklı olarak şehir merkezinde olduğuna dikkat çeken Ortadoğu Group Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gür, "Şişli kentsel dönüşüm süreciyle birlikte dünyanın en modern şehirlerinden biri olma yolundaki İstanbul'un gözde merkezlerinden biri. Şu anda da Şişli civarındaki bölgede konut için yer yok. Middleist, Şişli'de E-5, E-6 bağlantılarına yakın olması nedeniyle tercih edilebilir bir nokta" dedi.

Middleist'teki konutların metrekare fiyatının 2 bin 750 YTL'den başlayacağını açıklayan Gür, bu rakamın dairenin bulunduğu kata ve özelliklerine göre yukarı çıkacağını da ifade ediyor. Gür, Ortadoğu İnşaat olarak yine şehir merkezinde olmak üzere yeni bir konut projelerinin daha gündemde olduğunu da sözlerine ekliyor.