Sivas Ticaret ve Sanayi Odası binası yıkıldı!

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası binası yıkıldı!Sivas Ticaret ve Sanayi Odası'nın Bankalar Caddesinde bulunan eski hizmet binasının yıkımı gerçekleştirildi. Eski binanın yerine yenisi yapılacak.


Sivas Ticaret ve Sanayi Odası'nın (STSO) Bankalar Caddesinde bulunan eski hizmet binasının yıkımı ilgili ekipler tarafından gerçekleştirildi.  Eski binanın yerine, yeni bir hizmet binası inşa edilecek. 

Milliyet'te yer alan habere göre; Sivas'ta 1950'li yıllarda inşa edilen ve 20002 li yıllara kadar kullanılan eski STSO binası, vasfını kaybetmesi nedeni ile kontrollü olarak yıkıldı. Yıkım işlemlerini STSO Başkanı Mustafa Eken ve Yönetim Kurulu Üyeleri yerinde takip ederek firma yetkililerinden bilgi aldı.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası binası yıkıldı!

Yıkım çalışmalarını bölgedeki esnafı düşünerek tatil gününde başlattıklarını söyleyen Başkan Eken, "1950'lili  yıllarda yapılmış olan ve bugünkü şartlar altında artık işlevini kaybeden binamız tabiri caizse çürük bir bina haline dönüştü. Yaklaşık 10 yıldır boş ve Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizle yaptığımız istişare sonucunda bu binanın yıkılıp yerine Sivas’ımıza, işletmelerimize daha iyi hizmet verecek bir bina yapılması kararı aldık. Mecliste çıkan kararla Yönetim Kurulumuza verilen yetkiyle 1 Ocak tarihinde binamızın yıkımına başladık. Bu kısıtlama döneminde firma sahiplerimiz burayı yıkacaklar. Arka tarafında 79 metrekare olan arsayı satın aldık. O arsa ile birlikte birleştirip Sivas’ımıza güzel bir bina kazandıracağız inşallah. Bu anlamda başta meclis üyelerimize, bu binada emeği olan herkese, Yönetim Kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Bugün itibariyle inşaatımızın startını verdik" dedi.

Bölgede Anıtlar Kurulu tarafından koruma kararı alındığına dikkat çeken Başkan Eken, şunları söyledi:

"Bu bölgede Taşhan’ın bulunmasından dolayı Anıtlar Kurulu koruma altına almış. Hem Belediyemize hem Anıtlar Kurulumuza bununla ilgili dilekçelerimizi verdik. Bu bölgenin koruma sınırı içerisinden çıkarılıp Belediye sınırları içerisinde kalarak binamızın hızlı bitmesi için önümüzün açılmasını istiyoruz. Bununla ilgili gerekli girişimlerde bulunduk. Hayırlı ve uğurlu olsun diyorum. Bu vesile ile de yeni yılımızın hemşerilerimize, iş dünyamıza sağlık, sıhhat, huzur, birlik ve beraberlik getirmesini diliyorum."

Sivas'a Demirağ OSB müjdesi!