Sivas'ta 4 sağlık merkezi açıldı! 

Sivas'ta 4 sağlık merkezi açıldı! Sivas'ta inşa edilen 3 yeni aile sağlık merkezi ve ağız diş sağlının açılışı gerçekleştirildi.


Sivas'ta inşaatı biten Kardeşler, Kızılırmak, Gültepe Aile Sağlığı Merkezleri ve Çayyurt Mahallesi Muhittin Altınok Aile Sağlığı Merkezi'nde bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin açılışı yapıldı. Milliyet'te yer alan habere göre; açılışa Sivas Valisi Salih Ayhan, AK Parti Sivas Milletvekilleri İsmet Yılmaz, Semiha Ekinci ve Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile il protokolü katılım sağladı.

Sivas


Açılışta konuşma yapan Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas'taki sağlık alt yapısı hakkında bilgi verdi. Birinci basamak sağlık hizmetleri ağında Sivas'ın her geçen gün daha iyi bir noktaya geldiğini vurgulayan Vali Ayhan, "Bugün 4 ASM açılışını gerçekleştirerek ilimizdeki aile sağlığı merkezi sayımızı 59'a aile hekimliği birim sayımızı da 210'a yükseltmiş olacağız. 2020 yılında aile hekimlerimizden 2 milyona yakın vatandaşımız hizmet almış. Bugün hizmete girecek olan aile sağlığı hizmeti merkezlerinden 4'ünde de 52 bin 390 vatandaşımız hizmet alacak. Dolayısıyla toplamda 10 milyon TL'ye mal olan merkezlerimiz sağlıklı alt yapımızın önemli bir gücü olacak. Aile hekimliği modeli ülkemizin sağlık sisteminin ne kadar önemli bir fark yarattığını özellikle bu pandemi döneminde çok iyi bir şekilde anlamış olduk. Takipler ve filyasyon ekipleri noktasında aile hekimlerimiz gerçekten bu süreçte müthiş omuz verdiler. Bununla birlikte ilimizin özellikle acil sağlık hizmetleri noktasında envanteri her geçen gün artmaktadır" dedi. 

Sivas Kale Projesi'nin ilk etabı gün yüzüne çıktı!