SOM`dan, AB standartlarında Toplam Kalite Yönetimi

SOM`dan, AB standartlarında Toplam Kalite Yönetimi

SOM Kurumsal Gayrimenkul Değerleme A.Ş, yaklaşık bir yıl süren çalışmalar sonucunda, Toplam Kalite Yönetim Sistemi'ni kurdu ve dünyanın önde gelen belgelendirme kuruluşlarından TÜV SÜD Management Service GmbH tarafından yapılan denetim ile ISO 9001:2000 K

SOM Değerleme, Kalite Belgesi alarak sektöründe ilkler arasına girerken, aynı zamanda, Toplam Kalite Yönetimi'ni, Avrupa Kalite Yönetimi Fonu (EFQM) kriterlerine uygun biçimde yapılandıran Türkiye'deki ilk ve tek gayrimenkul değerleme şirketi oldu.


TÜV SÜD Management Service GmbH Sertifikasyon Merkezi, 22 Kasım 2007 tarihinde gerçekleştirdiği denetim sonucu, SOM Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık Hizmetleri Tic. A.Ş.'nin ISO 9001:2000 şartlarını sağladığını onaylayarak belgelendirdi. SOM AŞ. hizmet kalitesinin sürekliliği sağlamak amacıyla ISO 9001:2000 sistemini kurarken, Stratejik Yönetim, Süreç Yönetimi ve İnsan Kaynakları Yönetimi'ni baz alarak, Toplam Kalite Yönetim Sistemi'ni Avrupa Kalite Yönetimi Fonu (EFQM) standartlarına uygun biçimde yapılandırdı. SOM A.Ş tüm organizasyon süreçlerinin sürekli geliştirilmesi, iyileştirilmesi, çalışan ve müşteri memnuniyeti sağlanmasına odaklı, çağdaş, katılımcı bir yönetim anlayışı ile AB düzeyinde bir Toplam Kalite Yönetim Sistemi uygulamasının, Türkiye'de gayrimenkul değerleme alanındaki, ilk örneğini ortaya koymuş oldu.


Şirket yeniden yapılandı


SOM Değerleme yönetim ve hizmet birimlerinde; Toplam Kalite Yönetimi felsefesini yerleştirirken, Avrupa Kalite Yönetimi Fonu (EFQM) kriterlerine uygun olarak, kurum ve departman bazında performans göstergelerini belirledi. Müşteri memnuniyetinin yanında çalışan memnuniyet analizleri yapıldı. Ayrıca, "Maliyet İndirim Sistemini", "Süreç Analizi ve Süreçlerle Yönetim Sistemini" ve "180 derece Performans Değerlendirme Sistemini" de oluşturdu.


2007 yılında EFQM kriterleri temelinde yeni yapılanmalara giren SOM Değerleme, öngörülen büyümeyi de yakalama başarısı gösterdi. SOM A.Ş, 2008 yılında mükemmellik anlayışını benimseyen bir şirket olarak, tüm Türkiye'de uzman kadrosu ile müşterilerine daha da kaliteli bir hizmet sunarak, gayrimenkul değerleme sektöründe hızlı bir büyüme gerçekleştirmeyi hedefliyor.