Son 2 ayda görücüye çıkan 9 proje!

Son 2 ayda görücüye çıkan 9 proje!

Yılın son çeyreğinde satışa sunulan birbirinden iddialı konut projeleri her kesime hitap edecek niteliklere sahip. Özellikle son iki ayda inşaatına başlanan ve lansmanı yapılan projeler, yatırımcı için pek çok avantajı da beraberinde getiriyor


Yılın son çeyreğinde satışa sunulan birbirinden iddialı konut projeleri her kesime hitap edecek niteliklere sahip. Özellikle son iki ayda inşaatına başlanan ve lansmanı yapılan projeler, yatırımcı için pek çok avantajı da beraberinde getiriyor. şžehrin merkezinde fiyatları milyon doları bulan konutların yanı sıra, gelişmekte olan bölgelerde inşa edilen projeler de, konut alıcılarına cazip imkanlar sunuluyor. Konut kredi faiz oranlarının tarihi dip seviyeleri görmesi ile birlikte tüketiciler açısından konut alımı konusunda avantajlı bir ortam doğuyor.

850 bin euro'ya saydam evler!

Koza Koru çamlıca projesi toplam 11.576 metrekare arsa üzerinde yapılıyor. Toplam konut sayısı 40 adet dubleks dairedir. Projede yer alan konutların fiyatları, 850 bin Euro ile 1 milyon 100 Euro arasında değişiyor. İstanbul'un en gözde bölgelerinden Büyük çamlıca'da yer alacak proje, saydam evler konseptine sahip.

Türkiye'nin önemli mimarlarından Murat Tabanlıoğlu ve Melkan Gürsel imzasını taşıyor. Proje, çağdaş teknolojinin kullanıldığı gelişmiş altyapı üe desteklenecek.

Yerleşim planları konutlarda geçişkenlik ve esneklik sağlayacak. Tamamı üe cam cephesi ve yüksek tavanlan üe aydınlık ve ferah bir ortam sağlayacak. Yeşü üe iç içe geçecek projede sakinler, yeşilin ve mavinin keyfini sürecekler. çağdaş ve geleneksel Türk mimarisinin sentezinden oluşacak proje, büeysel isteklere ketin en yüksek tepesinde konumlanacak. Projede; 198 m2 kapalı alan ve 122 m2 teraslı dörtlü dubleks, 385 m2 kapalı alan ve 247 m21ik teraslı iküi dubleks veya konutun tamamına g sahip olmak isteyenler için 782 m2 kapalı alan ve 318 S m2'lik teraslı konut tipleri mevcut. Kişiye özel dizayn edüecek bahçe ve üst dubleksiyle doğanın içinde bir yaşam alam sunan çağdaş konut projesi, ev saMplerinin isteklerine göre dekore edüecek. 2010 yılı sonunda inşasına başlanacak Koza Koru çamlıca projesinin, 2012 Ekim ayında tamamlanması planlanıyor.

Yapımcı firma: Garanti Koza
Lokasyon: çamlıca
Daire sayısı: 40
Konut alanları: 122 - 782 metrekare
Fiyat aralığı: 850 bin - 1 milyon 100 bin euro
Teslim tarihi: Ekim 2012


(212) 467 22 22

http://www.garantikoza.com.tr/

 

Parkone'da yüzde 10 peşinatla

Zekeriyaköy Uskumruköy'de inşa edilen Parkone projesi toplam 30 dönüm alana kuruluyor. Projenin inşaat alam ise 10.500 metrekare. İnşaatına Aralık ayında başlanacak olan Parkone, 24 ayda teslim edilecek. Parkone projesinde 14 tripleks villa, 15 bahçe dubleksi, 15 çatı dublekssi olmak üzere 44 villa bulunuyor.

Bahçe dublekslerinde minimum metrekare 205, maksimum metrekare ise 253. çatı dublekslerinin alanları 189 ile 229, tripleks villaların alanlan 279 ile 292 metrekare arasmda değişiyor. Parkone Zekeriyaköy'de tripleks villalar 600 bin dolar ila 772 bin dolara, bahçe dubleksleri 428 bin dolar ila 530 bin dolara, çatı dubleksleri ise 359 bin dolar ila 535 bin dolara satılıyor. Parkone projesinde minimum yüzde 10 peşinat isteniyor.Metrekare ortalama satış fiyaünın 2.250 dolar olduğu projeden ev almak isteyenlere Denizbank 60 ay vadede yüzde 0,78 faiz uyguluyor.

Mimari açıdan bölgenin en farklı projeleri arasmda yer alacak olan Parkone'ın 12 bin metrekareye yayüan sosyal tesislerinde yüzme havuzu, hamam, sauna, yoga-plates stüdyosu, GYM, çocuk oyun kulübü,tenis kortu, cafe-restaurant yer alacak.

Yapımcı: Mitaş Gayrimenkul
Lokasyon: Sarıyer-Uskumsuköy
Daire sayısı: 84
Konut alanlan: 189 - 223 metrekare
Fiyat aralığı: 359 bin - 772 bin dolar
Teslim tarihi: Aralık 2012

http://www.parkone.com.tr/

0212 201 60 62

 

Halic'e Japon evleri geliyor

 

Konak Mimarlık Mimar Erol şžalikoğlu imzası üe hayat bulan Japon Evleri, Japon konseptine uygun nitelikte, fonksiyonel ve teknolojik, küçük ama işlevsel yapılar olarak inşa ediliyor. Bahariye Adalan'nın tam karşısmda yer alan projenin ilgi çekici yönlerinden biri de, Haliç'le arasmda hiç bir yapı bulunmaması. Kılıç İnşaat'ın Genel Müdür Yardımcısı İnşaat Yüksek Mühendisi Osman Demir, proje ile ilgili; 'Türkiye'de ilk kez Kılıç İnşaat olarak Japon konut yaşam tarzı ve mimarisini bu proje üe Türkiye'ye taşıyoruz. Projede asıl amaç, kişilerin küçük evlerde sentezinin yaşandığı, tercih edüen projeler yapmaya devam edeceğiz' dedi. Home-office ve dükkan seçeneklerinden oluşan Japon Evleri'nde 1+0,1+1 ve 2+1 olmak üzere f arklı alternatifler yer alıyor. 41 home-office dairenin büyüklükleri, 25 üe 99 metrekare arasmda değişiyor. Metrekare birim fiyatının 4 bin TL olduğu Japon Evler'de fiyaüar 99 bin TL'den başlıyor, 420 bin TL'ye kadar yükseüyor. Yüzde 50 peşinatla yıllık yüzde 6 vade farkıyla 12 aya kadar vade yapılıyor. Toplam 600 metrekare alanda kurulu olan, zemin ve 7 kattan oluşan Japon Evleri'nde; 1 adet dördüncü katta müstakil girişi olan teraslı işyeri ve 6 adet depo dahil, 100-220 metrekare arası değişen büyüklükte depolu dükkanlar yer alıyor. Sahü bandının sunduğu sportif ve sosyal imkanlardan yararlanma imkanı sunan Japon Evleri'nde, kapak havuz, sauna, spor salonu ve mini bar gibi birçok sosyal alan yer alırken, dükkanların depolan da oldukça büyük. Haliç Sütlüce mevkiinde, sahil bandına paralel bir alanda bulunan Japon Evleri, İstanbul Kongre Merkezi'nin yanında, Miniatürk ve Hüton Oteli'ne yürüme mesafesinde yer alıyor. Aynca proje, yeni yapılan tünel yoluyla şžişü'ye 5 dakika, Taksim ve Beşiktaş'a ise 8 dakika uzaklıkta bulunuyor. Aralık ayında satışa çıkan projenin, 2011 yılı sonunda teslim edilmesi planlanıyor.

Yapıma firma: Kılıç İnşaat
Lokasyon: Haliç
Daire sayısı: 41
Konut alanlan: 25 - 99 metrekare
Fiyat aralığı: 99 bin- 420 bin TL
Teslim tarihi: Aralık 2011


http://www.kilicinsaat.net/
0216 499 16 02-03  

 


Elite City'de 1+1'ler 171 bin TL'ye satılıyor

şžua İnşaat ve Emlak GYO Hasılat Paylaşımı Projesi olan Elite City'nin 170 milyon TL değer bulunuyor. Projedeki reler 61-190 metrekare arası büyüklükte olacak ve metrekaresi 2 bin TL'den başlayan fiyatlarla satılacak, Minar Adnan Kazmaoğlu'nun mimari tasarımını yaptığı Elite City'de, 4,8,20 ve 30 katlı 4 bina ile toplam 600 daire bulunuyor. Güneş ve yön hesabı özenle tasarlanan projede dairelerin güneş ışığından maksimum oranda istifade etmesi planlanıyor. 61,81 ve 100 metrekare büyüklükteki 1+1 dairelerin fiyatları 171 bin TL ila 253 bin TL arasında, 110-132 metrekare arası büyüklükteki 2+1'lerin fiyatı 252 bin TL ila 316 bin TL arasında, 2,164 ve 174 metrekare büyüklüklerdeki 3+1'ler ise 381 bin ila 429 bin TL arasında değişiyor, Bununla beraber projedeki 2 + 1 ve 3 +1 dairelerde, hemen her dairenin mutfak cephelerinde kenddilerine özel bir de kış bahçesi bulunuyor. şžua İnşaat, Vakıfbank ve ING bankalarıyla birlikte oluşturduğu finansman modeliyle 10 yıla kadar taksit imkanı sağlıyor, Aynca daireler için talep edilen peşinat Nisan 2011'de ödeniyor. Ayrıca Elite City'nin 1 yıl içerisinde en az yüzde 25, 2 yıl içerisinde ise yüzde 60 kazandıracak bir yatırım olacağı ön görülüyor, Atakent'te inşa edilen Elite City projesi, Atatürk Havaalanı'na, iki tam teşekküllü hastaneye, metro çıkışına mesafesi, bölgede bulunan 18 ilköğretim okulu ve dört üniversite kampüslerine ulaşım sağlanabiliyor. Elite City, yürüyüş ve bisiklet parkurları, dinlenme alanları ve çocuk oyun bölümleri de sunuyor. Ayrıca projede, kapalı yüzme havuzu, spor salonu, Türk hamamı, sauna, buhar odası ve vitamin bardan oluşan kapalı sosyal tesis de bulunuyor. Açık alana konumlandırılmış yüzme havuzu, çocuk havuzu, tenis, basketbol ve voleybol sahaları ile, çocuklar için Kids Club adında bir de kreş bulunuyor. Elite City*de eczane, market, kuru temizleme, pastane, kuaför gibi günlük yaşamda ihtiyaç duyulacak her türlü alışveriş birimi, site içerisinde özel bir bölümde yer alıyor. Elite City'de bulunan 24 saat güvenlik ve kameralı sistemle izleme, siteye kontrollü giriş çıkış, estetik ve güvenlikli site duvan, interkom sistemi ve yangın alarmı konforu güvenlikle buluşturuyor. Elite City'de ev içerisindeki konforu güvenlik donammıyla da birleştiren sistem, ev sahiplerinin site içerisinde alanları da interkom sistemiyle izlemelerini, böylelikle çocuklarını oyun oynarken, çocuk havuzunda yüzerken evlerinden takip etmelerini de sağlıyor.
 
Yapımcı firma: şžua İnşaat
Lokasyon: Halkalı-Atakent
Daire sayısı: 600
Konut alanları: 61 -174 metrekare
Fiyat aralığı: 171 bin - 429 bin TL
Teslim tarihi: Aralık 2012

 

0212 472 72 55
www.suainsaat.com.tr

 

Gölmahal Evleri'nde 1 milyon 550 bin Euro'ya!

Yalçınlar Group, Büyükçekmece Gölü kıyısında, göl ile buluştuğu çok özel bir noktada, yemyeşil bir arazi üzerinde konumlanan 'Gölmahal' projesi, 92 bin 470 metrekarelik bir alana konumlanan 38 villadan oluşuyor. Dara Kırmızıtoprak ve Gökhan Avcıoğlu imzasını taşıyan Gölmahal projesi, çevre dostu ve enerji tasarrufu sağlayan uygulamaları ile sürdürülebilir bir proje olarak ön plana çıkıyor.
Gölmahal Evlerinde alanlan ortalama 720 metrekare olan villaların fiyatları 1 milyon 350 bin Euro'dan başlıyor, 1 milyon 550 bin Euro'ya kadar yükseliyor...
Göl manzarasını en güzel ağdan görecek şekilde konumlanan villalar, Türkiye'nin en ünlü tasarımcılarının hayal gücü üe şekillenen 3 farklı mimariden oluşuyor. Her villanın net 1150 ila 2100 metrekarelik arsa üzerine inşa edildiği projede, tüm malzeme ve ekipmanlar için 1 .sınıf kalitede markalar seçildi ve bu malzemelerin sürdürülebilirlik esasları dikkate alındı.
Gölmahal, sürdürülebilir bir gelecek için doğal kaynakların akıllıca kullanıldığı, düşük karbon salımı, enerji verimliliği, yenilenebilir kaynaklar, ısı tasarrufu ve geri dönüşüm gibi unsurlar göz önünde bulundurularak, yeşil yapı teknolojüerinin son imkanlanyla tasarlandı.
İçe eğimli özel tasanm çaülann sayesinde, yağmur sulan iç bahçeden dev sarnıca toplanıyor
Toplanan sular, antıldıktan soma yeniden kullanıma veriliyor ve su giderlerinde yılda % 40 ila 60 tasarruf sağlanıyor. Projede bulunan rüzgar türbini sayesinde, kendi elektriğim kendi üreten Gölmahal'de, elektrik giderlerinde yılda % 15 ila 30 tasarruf elde ediliyor.
Doğalgazın yangın, patlama, zehirlenme tehlikelerinin yanı sıra çevreye verdiği zararlan önlemek amacı ile doğalgaz yerine elektriğin kullanıldığı projede, hem zeminden ısıtma hem de üflemeli merkezi klima sistemi yer alıyor. Bu sayede ilave olarak %18 enerji tasarrufu sağlanıyor.
Bununla birlikte villalarda bulunan çatıdan bodrum euro inene kadar iç bahçenin aydınlığı, tüm villanın içine yayılarak elektrik tasarrufuna olanak tanıyor. Cephede, çaüda, temelde, doğrama ve camlarda kullanılan hesaplanmış izolasyonu ile ilave % 20 civarında enerji tasarrufu sağlayan Gölmahal'de tüm villa ve ortak alanların elektrik sistemleri de tasarruf ve ihtiyaç hesaplan yapılarak tasarlandı.
İnşaaün hafriyatı yapılırken toprağı araziden çıkarmadan tekrar kullanılmak üzere Gölmahal sınırlan içinde depolandığı projede, arsanın kaliteli tanm toprağı peyzajda kullanılarak çevreye duyarlı dayanılmaktadır. Bununla birlikte projede doğal yapıya uygun olarak oluşturulan göletler, çeşitli balık, kuş gibi ekolojik yapıya uygun canlılar zenginleştirilerek Gölmahal'e ı kaüyor. Gölmahal'deki villalar dekorasyonunda yepyeni bir ayncalık yaratan en önemli özelliklerden biri de villanın h noktasımn aydınlık almasını sağlayan bir iç bahçe bulunma Villalar, iç bahçe sayesinde en üst kattan hobi alam olarak kullanılabilen bodrum kata kadar inerek, bodrum katın de gün ışığından yararlanmasını ve aydınlık olmasını sağlıyor. Böylelikle enerji tasarrufunda yararlanılıyor.
Salon, mutfak, çalışma ve yemek odası gibi yaşayan alanların zemin katta konumlandınldığı villalar, bahçe ve havuza açılan düz girişleri kullanımda büyük kolaylık sağlıyor.

Yapımcı firma: Yalçınlar Group
Lokasyon: Büyükçekmece
Daire sayısı: 38
Konut alanlan: 720 metrekare
Fiyat aralığı: 1 milyon 350 bin- 1 milyon 550
Teslim tarihi: Aralık 2012

www.golmahal.com
0212 263 06 71

 

Dumankaya Flex'te 84 bin TL'ye!

Dumankaya Flex Kurtköy, Dumankaya'nın en yeni projesi. Dumankaya Flex'te 137 adet ve toplam 6 değişik tipte stüdyo bulunuyor. Alanlan 40 ile 66 metrekare arasında değişiyor. Alanlan 60 ile 86 metrekare arasında değişen 1+1'ler 190 adet ve 9 farklı tipte. 90 ila 13€ metrekarelik 2+1'ler ise projedeki konut sayısının yüzde 13'ünüh oluşturuyor. 6 farklı tipte inşa edilen 2+1'ler toplam 49 adet. Pendik Kurtköy'de inşa edilecek olan Dumankaya Flex projesi Trend, Trend Ekstra, Konsept İstanbul, Dumankaya Minimal ve Dumankaya Cadde projelerine yalan mesafede bulunacak. Dumankaya Flex'te konutlar home office kullanımma uygun akıllı kat planlan üe günümüz trendlerinde optimum kullanım t alanlan oluşturuluyor. Home Office konutlar optimum zevke hitap edecek şekilde standart dekorasyonlu olarak teslim edi ¬lecek. Toplam 10.130 metrekare alana inşa edilen Dumankaya Flex projesinin inşaat alam ise 38 bin 487 metrekare. Proje 4 ilaffl katlı 3 bloktan meydana geliyor. Toplam 376 adet konut, 7 adet i mağaza bulunuyor. Dumankaya Flex'in sosyal donaü alanlan arasında lobi alam, resepsiyon, toplantı odalan, restoran, kafe ¬terya, 150 metrekare açık yüzme havuzu bulunuyor. Sitenin ge ¬nel özellikleri arasında 24 saat güvenlik hizmeti, 20 araçlık açık, 219 araçlık kapalı otopark bulunuyor. Dumankaya Flex Kurtköf projesinde home office konutlar üe iş ve ev yaşamı birleştiriliyor. Projede Dumankaya 'Pusula Business Card' üe akıllı yaşan konsepti sunuluyor. Dumankaya Flex'te 40 metrekare stüdyo! » 84 bin TL'ye, 66 metrekare stüdyolar 147 bin TL'ye, 61 metre 1+1 '1er 128 bin TL'ye, 71 metrekare 1+11er 154 bin TL'ye, s 90 ile 154 metrekare arasında değişen 2+1 konutların fiyatla 185 bin TL'den başlıyor, 370 bin TL'ye kadar yükseliyor. Sdn peşinatla vade uygulanan projede 120 ay vadede aylık taksitte 728 TL'den başlıyor.Dumankaya Flex Kurtköy, gelişmiş ülkeler ¬de depreme karşı kullanılan en güvenilir inşaat tekniklerinden bir tanesi olan 'radye temel üzerine konvansiyonel inşaat sistemi' uygulanarak yapılacak. 2011 yılının Mart ayında inşa ¬atına başlanacak olan Dumankaya Flex projesinde konutiann teslim tarihi 2013 yılının Ağustos ayı olarak belirlendi. Aynca konut teslimlerinden sonra peyzaj çalışmalan da 6 ay sürecek Flex Kurtköy; TEM ve E-5 karayollan arasında bulunuyor. TEM Kurtköy gişelerine 2 km, Sabiha Gökçen Havaalanına da 2 km mesafede.

Yapımcı firma: Dumankaya İnşaat
Lolcasyon: Kurtköy
Daire sayısı: 376
Konut alanları: 40 - 154 metrekare
Fiyat aralığı: 84 bin- 370 bin TL
Teslim tarihi: Ağustos 2013

(0216) 585 46 00

http://www.dumankaya.com/default.aspx


Esenyurt' ta 719 TL taksitle

 

Ukra İnşaat'm yeni projesi Ukracity, Necati şžaşmaz'ın rol aldığı reklam filmiyle dikkatleri üzerine topladı. Esenyurt ve Beylikdüzü'nin tam ortasında inşa edilecek olan Ukracity projesinde alanları 63 ile 75 metrekare arasında değişen 1+1 konutlann fiyatları 75 bin TL'den başlıyor, 114 bin TL'ye kadar yükseliyor. Alanları 113 ile 124 metrekare arasında değişen 2+1 ler 135 bin TL ila 165 bin TL'ye, alanları 160 metrekare olan 3+1'ler ise 211 bin TL ila 255 bin TL'ye satılıyor. Metrekare birim fiyatları 1.250 TL ile 1.600 TL arasında değişiyor. Ukracity projesinde firma bünyesinde yüzde 0,59 faizle 60 aya kadar vade uygulanıyor. Bankalardan ise 120 ay yüzde 0,77 faizle kredi kullanılabiliyor. Peşinat olarak en az konut bedelinin yüzde 25'i ödeniyor. Peşinatlar 18.750 TL'den, aylık taksitler ise 719 TL'den başlıyor. Hafriyat çalışmalarının yapıldığı Ukracity'de temelin Aralık ayı içerisinde atılması bekleniyor. Konut teslimlerinin ise 2012 yılının Aralık ayında yapılması planlanıyor. Toplam 45 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek olan Ukracity'nin inşaat alam ise 100 bin metrekare. Proje 32,35,36 ve 40 katlı 7 bloktan meydana geliyor. Toplam 2.500 konut ve 40 adet işyeri bulunuyor. Yüzde 85'i yeşil alana ayrılan Ukra City'nin sosyal alanlarında kapalı ve açık yüzme havuzlan, fitness, aerobik-yoga salonu, sauna, Türk hamamı, spor sahaları, koşu ve bisiklet parkurlan, kamelyalı botanik bahçeleri, çocuk oyun alanları, market ve oyun alanlan yer alıyor.

Yapımcı firma: Ücra İnşaat
lokasyon: Esenyurt
Daire sayısı: 2.500
Konut alanları: 63 - 160 metrekare
Fiyat aralığı: 75 bin- 255 bin TL
Teslim tarihi: Aralık 2012

0212 853 15 15

http://www.ukracity.com/index.htm

 

Ak&Nmerkez'de 39 bin TL'ye konut

Özyurtlar İnşaat'm ilk karma projesi olan Ak&Nmerkez, 962 konut ile 173 mağaza ve dükkandan oluşuyor. Ak&Nmerkez'de 1+0 dairelerin fiyatı 39 bin TL'den başlarken, 162 metrekare 3+1 dairelerin fiyatı 189 bin TL'ye kadar çıkıyor. Özyurtlar Ü®nşaat'ın ilk karma projesi olan Ak&Nmerkez, 962 konut ve 173 ticari birimden oluşuyor. Projedeki 140 adet 1+0, stüdyo dairelerin fiyatı 39 bin TL. Projedeki 140 adet 66 metrekarelik 1+1 dairelerin fiyatı 69 bin TL ile 79 bin TL arasmda değişiyor. 390 adet 2+1 dairelerin 128 metrekare ve 136 metrekarelik seçeneklerinin yanı sıra, 140 metrekarelik de balkonlu tipi bulunuyor ve fiyatları 129 bin TL ile 139 bin TL arasında değişiyor. Özyurtlar'ın diğer projelerinde olduğu gibi, Ak&Nmerkez'de de 3+1 daireler sınırlı sayıda, 74 adet inşa edilecek. 162 metrekare büyüklüğündeki 3+1 daireler 179 bin ve 189 bin TL'den satılırken, 165 metrekare büyüklüğündeki dairenin fiyatıysa 184 bin TL. Akın Holdingle birlikte hasılat paylaşımı yöntemiyle yapılacak olan Ak&Nmerkez, 19 katlı altı bloktan oluşuyor ve 24 ayda teslim edilmesi planlanıyor. Ak&NMerkez'de 60 ay bankasız ve kefilsiz vade yapılıyor.
Ak&Nmerkez'de 74 adet 3+1 bulunuyor. 162 metrekare büyüklüğündeki 3+1 daireler 179 bin ve 189 bin liradan saülırken, 165 metrekare büyüklüğündeki dairenin fiyatıysa 184 bin lira. Ak&NMerkez'de stüdyo tipi konutlar dışında tüm konutlara vade uygulaması yapılıyor. 1+1'ler için minimum 17 bin TL peşinat ödeniyor. 60 ay vadede aylık taksitleri 1.125 TL'den başlıyor. 24 katlı 6 bloktan oluşacak olan projenin toplam arsa alam 32 bin metrekare, inşaat alam ise 211 bin metrekare. Projenin sadece inşaat maliyeti 150 milyon TL'yi bulacak.
Ak&NMerkez projesinin çarşı bölümünde yer alan mağazaların alanlan 10 ile 1805 metrekare arasmda değişiyor. Fiyatlar ise 112 bin TL'den 5 milyon 950 bin TL'den kadar çıkıyor.


Yapımcı firma: Özyurtlar İnşaat
Lokasyon: Esenyurt
Daire sayısı: 962
Konut alanları: 40 - 165 metrekare
Fiyat aralığı: 84 bin- 370 bin TL
Teslim tarihi: Aralık 2012

 www.ozyurtlar.com

0212 444 4 027

 


Neften 24 odalı 1+1 konsepti

Nef İki Haliç, dünyanın en yüksek binası ve İkiz Kuleler'in yerine yapılan One World Trade Center'ın mimarı Som tarafından inşa edilecek. Nef İki serisinin ilk projesi WefÜ®ki Haliç Projesi'nin satışma, [Aralık 2010 itibariyle başlandı, ojenin son kullanıcı hedef kitlesi, bcuklu veya yeni evli aileler ile pnç profesyoneller. Proje, 6 metre Ivan yüksekliğine sahip, 1+1 ve M loft dairelerden oluşuyor. Nef i projesi üç adet konut kulesinden, adet de ofis kulesinden oluşuyor. t kulenin tamamı 4 günde satıldı,ikinci ve üçüncü kulede 75 ile 112 metrekarelik konutlar bulunuyor. İnşaatına 2011 yılının Mayıs hda başlanacak olan proje 3 yılının Mayıs ayında da lamlanacak ve konutlar sahiplerine teslim edilecek. Projenin toplam ciro büyüklüğü 91 milyon dolar olarak belirlendi. Nef İki Haliç, 6 metre tavan yüksekliğine sahip, 1+1 ve 2+1 loft dairelerden oluşuyor ve satış fiyatları 244 bin TL ile 449 bin TL arasmda değişiyor. Metrekare birim fiyatları ise 3.200 TL ile 3.700 TL arasında.1+1 loft daireler 244 bin TL ila 318 bin TL'ye, 2+1 loft daireler 371 bin TL ile 449 bin TL arasında farklılık gösteren fiyatlarla satılıyor. 1+1'ler 75 metrekare, 2+1 'ler ise 106 ila 112 metrekare olarak planlandı. Ödemelerin yüzde 2.5'i peşin yapılıyor. Teslim tarihinde yüzde 22.5 ara ödeme yapılıyor. Kalan bakiye 60 ay yüzde 0.59, 120 ay yüzde 0.69 faiz oranlarıyla kredilendiriliyor. Peşinatlar 6.100 TL'den başlıyor.

Projenin öne çıkan yönü, 'Foldhome' denilen bir sistem. Bu sisteme göre, 1+1 bir ev aldığınızda aslında 24 odalı bir eve ait bütün imkanlardan yararlanıyorsunuz. Bir evin içine sığamayacak odalar yaratan Foldhome sisteminin temel amacı, evinize sığmayacak tüm odaların katlanarak evinize dahil edilmesini sağlamak. Böylelikle istediğiniz hizmetten yararlanıyor, istemediklerinizi bırakabiliyorsunuz. Alışılmış sosyal tesislerden tamamen farklı olan ve kişiye özel kullanım alanlarından oluşan Foldhome'un en önemli özelliklerinden biri de, 'kullan-öde sistemi'. Bu sistemle, kullanılmayan bir alan için dairelerden ayrı bir ücret alınmıyor ya da aidata eklenmiyor. Daire sakinlerine dağıtılacak, kişiye özel tanımlanan kartlar sayesinde, 5-15 TL arasmda bir kullan-öde sistemle foldhome odalarına giriş yapılabilecek ve sakinler odaları kendi özel alanları gibi kullanabilecekler.

Yapımcı firma: Timur Gayrimenkul
Lokasyon: Haliç  
Daire sayısı: 351  
Konut alanları: 75 -   112 metrekare  
Fiyat aralığı: 244 bin- 449 bin TL
Teslim tarihi: Mayıs 2013

0212 337 1 333  
www.timurgayrimenkul.com

 

Hürriyet Emlak/ Seda Tabak

Basında yer alan diğer haberler:

 

şžua, Elite City'de hızlı satışı yakaladı, 900 yeni konutla hedef büyüttü

HALKALI'DA 600 konutluk Elite City projesini satışa çıkaran şžua İnşaat 15 günde satış oranının yüzde 35'e ulaşmasıyla Avrupa Yakası'ndaki hedeflerini büyüttü. şžirket 200 milyon liranın üzerinde proje değeri olan, yaklaşık 900 konutluk yeni bir proje için Halkalı ve Bahçeşehir'de arsa arayışına girdi. Projenin 201 Tin ikinci çeyreğinde başlaması planlanıyor

Ataşehir Konaklan, Elit Life Ata-şehir projeleri gibi ağırlıklı olarak Anadolu Yakasında imza atağı projelerle inşaat sektöründe 20 yıldır faaliyet gösteren şžua İnşaat, Halkalı'da satışa çıkardığı Elite City de 15 günde 200 dairenin satışını gerçekleştirince Avrupa Yakası'nda hedef büyüttü. 600 konutluk projede kısa sürede yüzde 35'lik saüş oranına ulaştıklarını belirten Elite City Sahş ve Pazarlama Müdürü Ahmet Sancak, Avrupa yakasmda 2011'in ikinci yansında yeni ve kapsamlı bir konut projesini hayata geçirmeyi planladıklarını açıkladı. Projeden 200 milyon liranın üzerinde bir hasılat beklediklerini kaydeden Sancalı, 'Projede 800-900 konut inşa etmeyi hedefliyoruz. Halkalı veya Bahçeşehir'de arsa arayışına başladık. 1 ay içinde yeri netleştirmeyi planlıyoruz' dedi. Sancak, Pendik'te de 140 milyon lira değerinde 370-400 konutluk bir projeyi yılbaşında saüşa çıkaracaklarını belirtti.

Peşinat 6 ay sonra alınacak

Ağırkkk olarak beyaz yakak, orta ve üst gelir gru buna hitap eden ve Emlak GYO ile hasılat paylaşımı modekyle Halkak Atakent'te inşa edilen Ekte City'de özel bir ödeme planı da başlattıklarını söy leyen Sancak, 'Müşterilere yüzde 90 oranında banka kredisi imkanı getirdik.

Yüzde 10 oranındaki peşinaü da sözleşme yaptıktan 6 ay sonra ödeyebilecekler' dedi. Projede 1+l'den 4+l'e dairelerin 171 bin ile 836 bin lira ara ¬sında satıldığını hatırlatan Sancak, 37 dönüm arazide konumlanan Ekte City'de, 1+l'den 4+l'e büyüklüğü 61 ile 190 metrekare arasında değişen dairelerin satışından 170 milyon TL ciro beklediklerini, projede 15 ayn daire tipinin bulunduğunu söyledi.


Ekte City'nin 1 yıl içerisinde en az yüzde 25,2 yıl içerisinde ise yüzde 60 kazandıracak bir yatırım olacağının öngörüldüğünü kaydeden Sancak, mimar Adnan Kazmaoğlu tarafmdan tasarlanan ve 4,8,20 ve 30 katk binaların birarada bulunacağı projede yürüyüş ve bisiklet parkurlan, çocuk oyun bölümleri, kreş, kapak yüzme havuzu, fitness center, Türk hamamı, sauna, buhar odası ve vitamin bar7 dan oluşan kapak sosyal tesisin yanı sıra, açık alana konumlandırılmış yüzme havuzu, çocuk havuzu, tenis, basketbol ve voleybol sahalarının yer alacağını belirtti. Sancak, 'Yüzde 89u yeşil alan olan Ekte City'de tüm araçlar sitenin altına ko ¬numlanan kapak otoparka park ediyor. Ekte City'de eczane, market, kuru temizleme, pastane ve kuaförün bulunduğu bir de çarşı bulunacak' dedi.

Proje Aralık 2012'de teslim edilecek

EL܎TE City'de bulunan 24 saat güvenlik ve kameralı sistemle izleme, siteye kontrollü giriş çıkış, görüntülü interkom sistemi ve yangın alarmı bulunan sistem, ev sahiplerine çocuklarını oyun oynarken, çocuk havuzunda yüzerken evlerinden takip etmelerini ya da gelen misafirlerinin kim olduğunu görebilmelerini sağlıyor. Aralık 2012'de teslim edilecek projede bölgede bir ilke imza aülarak tamamen porselenle kaplanan dış cepheler, binalara yeni ve temiz bir görüntü oluşturarak ısı izolasyonu sağlıyor.

Haliç'te 25 m2Tık 'Japon Evler' 99 bin liradan başlıyor

HALİç Sütlüce'de Kılıç İnşaat'ın hayata geçirmeye hazırlandığı Japon Evler projesi, Türkiye'nin en küçük daireli projesi olmasıyla dikkatleri çekti. Proje, yüzde 90'ı bü ¬yüklüğü 25 ile 37 metrekare arasında değişen, 1 +0 daireler olarak tanımlanan Amerikan mutfaklı ve tek odalı dairelerden oluşuyor.

Küçük dairelere özel dekorasyonun opsiyonla sunulduğu projede evlerin çoğunluğu otel odası büyüklüğünde tasarlanmış. Projede 1+1 ve 2+1 dairelerin büyüklüğü ise 60 ile 100 metrekare arasında değişiyor. Fiyatların 99 bin liradan başladığı projede 1+0 dairelerde en yüksek fiyat 147 bin liraya çıkarken, 1+1 ve 2+1'ler de 250 bin liradan başlayıp 450 bin liraya kadar yükseliyor. Projede 41 adet ünitenin hem daire hem de home-of fice olarak kullanılabilecek şekilde tasarlandığını belirten Kılıç İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Osman Demir, 'Projede evler, fonksiyonellikleriyle ilgi çekiyor. Ruhsat alma aşamasında olduğumuz projeyi 2011 sonunda teslim etmeyi planlıyoruz' dedi.

Projede teraslı işyerleri de var

Yüzde 50 peşinatla, yıllık yüzde 6 vade farkıyla Aralık ayında satışa çıkarılan projenin, Toplam 600 metrekare alanda, zemin + 7 kattan oluşan Japon  

Evleri'nde 41 adet home-ofis

daire, 1 adet dördüncü katta müstakil girişi olan manzaralı teraslı işyeri ve 6 adet depo dahil, 100-220 metrekare arası değişen büyüklükte depolu dükkanlar yer alıyor. Sahil bandının sunduğu sportif ve sosyal imkanlardan yararlanma imkanı veren Japon Evleri'nde, kapalı havuz, sauna, fitness center gibi sosyal alanlar yer alırken, dükkanlara ait depolar büyüklükleri ile home-ofis kullanımını daha da konforlu hale getiriyor.

Evlerin Haliç manzarası kapanmıyor

HALİç Sütlüce mevkiinde, sahil bandına paralel bir alanda bulunan Japon Evleri,' İstanbul Kongre Merkezi'nin yanında, Miniatürk ve Hilton Oteli'ne yürüme mesafesinde yer alıyor. Aynca proje, yeni yapılan tünel yoluyla şžişliye 5 dakika, Taksim ve Beşiktaş'a ise 8 dakika uzaklıkta yer alıyor. Konak Mimarlık'tan Mimar Erol şžalikoğlünun tasarladığı ve Bahariye Adalarinm tam karşısında yer alan Japon Evleri, kapanmaz bir Haliç manzarasına da sahip bulunuyor.

Amacımız küçük ev, büyük konfor sunmak

25 YILDIR 1.500'ü aşkın konuta imza atüklannı söyleyen Osman Demir, 'Türkiyede ilk kez Kılıç İnşaat olarak Japon konut yaşam tarzı ve mimarisini bu proje ile Türkiye'ye taşıyoruz. Asıl amacımız, kişilerin küçük evlerde büyük ev konforuyla yaşayabilmelerini sağlamak. Japon Evler markasıyla ilerleyerek, Türkiye'de Türk-Japon sentezinin yaşandığı projeler gerçekleştirmeye devam edeceğiz' dedi.
Vatan/ Nihal Yuvacan

Elite City yüzde 25'lik prim hedefiy hayata geçiyor

İstanbul Halkalı'daki Elite City projesinin 1 yılda en az yüzde 25, 2 yılda ise yüzde 60 kazandıracak bir yatırım olması hedefleniyor

şžUA İnşaat Emlak GYO, Atakent'te 600 konutluk bir projenin startını verdi. İstanbul'daki Halkalı Atakent'te bulunan ve 170 milyon TL değeri bulunan Elite City'de her ihtiyaca ve yaşam biçimine uygun 61 ila 190 metrekare arasındaki daireler, metrekaresi 2.000 TL'den başlayan fiyatlarla satılacak. Yüzde 89'u yeşil alan olan Elite City'de tüm araçlar sitenin altındaki kapalı otoparka park ediliyor. şžua İnşaat, Vakıfbank ve ING bankalarıyla birlikte oluşturduğu finansman modeliyle 10 yıla kadar taksit imkanı sağlıyor. Daireler için talep edilen peşinat Nisan 2011'de ödeniyor.
Akşam