Soyak, Türkiye'nin en başarılı 10 gencini destekliyor

Soyak, Türkiye'nin en başarılı 10 gencini destekliyor Soyak, Türkiye'nin en başarılı 10 gencini destekliyor

Soyak, "Sürdürülebilir Yaşam" yaklaşımı doğrultusunda toplumsal çalışmalara katkıda bulunmaya devam ediyor

Bu doğrultuda, "Genç Liderler ve Girişimciler Derneği"nin (JCI) düzenlediği "Türkiye'nin On Başarılı Genci Yarışması-TOYP"a destek olan Soyak, geleceğin liderlerinin yanında yer alıyor.     

Toplumun gelişimine katkı sağlayacak çalışmaların içinde yer alan Soyak, Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek gençleri destekliyor. Soyak, gençlerin liderlik yönlerini destekleyerek toplumda pozitif değişimi hedefleyen Genç Liderler ve Girişimciler Derneği'nin (Junior Chamber İnternational- JCI) bu yıl 15.'sini düzenlediği yarışmada ana sponsor olarak yer aldı. 

125 ülkede 200.000i aşkın üyesi ile faaliyet gösteren dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan JCI,  Türkiye'de de 17 şube ve 700 aktif üye ile faaliyetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda 10 başarılı Türk gencinin, topluma örnek teşkil eden faaliyetlerini desteklemek amacıyla düzenlenen "Türkiye'nin On Başarılı Genci Yarışması-TOYP"ın ödül töreni, 2 Ekim 2009 Cuma günü, İş Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi. Davetlilerden yoğun ilgi gören törende, yarışmanın ana sponsoru Soyak tarafından, "Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik" alanında "Soyak Özel Ödülü" verildi. 14 yılda 140 finalist gencin katıldığı yarışmada 2009 yılında "Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik" alanındaki çalışmalarıyla birinci olan Obengül Ejder, ödülünü Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü F. Fatma Çelenk'ten aldı.  Ejder, Kasım ayında diğer ülkelerin adaylarıyla beraber, "Dünya'da Yılın En Başarılı Gençleri Ödülleri" için yarışmaya hak kazandı.  

Törende konuşan Fatma Çelenk, ülkenin geleceğinde söz sahibi olacak gençlerin gelişimini desteklemenin önemini vurgulayarak, Genç Liderler ve Girişimciler Derneği ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.  Çelenk, Soyak Holding'in sürdürülebilir gelişmeye ve daha iyi bir geleceğe katkıda bulunmak hedefiyle çalışmalarına yön verdiğini ve örnek uygulamaları desteklediğini söyledi.  Çevreci uygulamalar ve etik yönetim ilkelerinin, Soyak Holding'in kurum kültürünün bir parçası olduğunu ifade eden Çelenk, bu iki konunun toplumların geleceğini şekillendirdiğini söyledi.   

Soyak Holding, sosyal sorumluluk alanında da çevre alanındaki projeleriyle öne çıkıyor. Soyak'ın 2007 yılında İzmir'de başlatmış olduğu ve 2008 yılında İstanbul'a taşıdığı "Geleceğe Bir Damla Sakla" projesi, su tasarrufu ve çevre bilincinin geliştirilmesi konusunda 2009 yılında da uluslararası platformda örnek vaka olarak sunulmaya değer görüldü.