29 / 01 / 2023

Starwood Hotels Resorts Türkiye'ye Tribute Portfolio markasını getirecek!

Starwood Hotels Resorts Türkiye'ye Tribute Portfolio markasını getirecek!

Türkiye’de 11 oteli bulunan Starwood Hotels & Resorts, yeni markası Tribute Portfolio’yu da getirmek için düğmeye bastı. Starwood’un 10’uncu markası olan Tribute Portfolio, üst segmentte bir marka.Grubun bünyesinde, St. Regis, The Luxury Collection, W, Westin, Le Meridien, Sheraton, Four Points by Sheraton, Aloft, Element markaları bulunuyor.

Starwood oteller Grubu Türkiye Bölge Müdürü Sabine Dorn-Ağlagül, Tribute Portfolio’yla 10 markaya ulaştıklarını belirterek, “Beş yıldızlı bir otel olan Tribute Portfolio’yu da buraya getirmek istiyoruz. ABD’de ilki açıldı. Türkiye’de de kısa sürede bir tane olmasını istiyoruz. Yatırımcılarla görüşmelerimiz sürüyor” dedi.

Türkiye’de her birinin ayrı yatırımcısı bulunan 11 otelleri olduğunu aktaran Dorn-Ağlagül, 2016 yılında ise otel sayılarını 17’ye çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti. Dorn-Ağlagül, “Starwood’un 10 markasından 7’si Türkiye’de. Bugüne kadar 9 marka sadece İngiltere ve Dubai’de tamamlandı. Burada Westin, Aloft, Elements ve Tribute Portfolio’un da olmasını istiyoruz. Westin için İstanbul’da lokasyon bakılıyor” diye konuştu.

Yeni oteller yolda

Dorn-Ağlagül, yeni açılan ve açılacak otelleriyle ilgili de, “Bu yıl Sheraton Samsun, St. Regis İstanbul ve Bodrum Luxury Collection açıldı. Yılın iknci yarısında ise Four Points by Sheraton Dudullu, Four Points by Sheraton Batışehir ve Sheraton Ataşehir açılıyor. 2016’da Four Points by Sheraton İzmir, 2017’de Four Points by Sheraton Ataşehir tamamlanmış olacak. Resort alanında da büyümek istiyoruz” bilgisini verdi.

 

Türkle evli...

Sabine Dorn-Ağlagül, Münih Üniversitesi’nden mezun oldu. Le Meridien görevinden önce Westin Grand Munich ve Sheraton Munich Arabellapark Otel’de genel müdürlük yaptı. 

Starwood’un tek kadın genel müdürü ve bölge müdürü olma özelliğine sahip. Dorn-Ağlagül’ün eşi Türk.  Adana  Hiltonsa Oteli’ndeki görevine başlarken Türkçe öğrenmek isteyen Dorn Ağlagül, Türkçe öğretmeninin ağabeyiyle evleniyor. Dorn Ağlagül, “Eşim Türk, yakın arkadaşlarım var, evim var. Mutlaka hep buralarda olacağım” diyor.


Milliyet


Geri Dön