Stat yakınında ev al, zengin ol!

Stat yakınında ev al, zengin ol! Stat yakınında ev al, zengin ol!

Yapılan bir araştırmaya göre, İngiltere’de emlak zengini olmanın yolu stadyumlara yakın ev almaktan geçiyor.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

 

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre, İngiltere’de emlak zengini olmanın yolu adeta futboldan geçiyor. Yapılan araştırmaya göre değeri en çok artan evler stadyum yakınında olanlar.

Aylık 4279 sterlin

Pure Commercial Finance, İngiltere emlak fiyatlarındaki artışları içeren 5 senelik verilerini inceledi. Şirketin yaptığı araştırmaya göre, ülkede emlak zengini olmanın yolu futboldan geçiyor. Yapılan araştırma, İngiltere’de futbol stadyumlarının yakınındaki evlerin değeri en çok yükselenler olduğunu ortaya çıkardı. Araştırmada, Londra Olimpiyat Stadyumu çevresindeki evlerin 5 senede, aylık 4279 sterlin (yaklaşık 29.2 milyon TL) değer kazandığı tespit edildi.

Yeni gözde League

Emirates Stadyumu çevresinde 262 bin 902 sterlin olan ortalama emlak fiyatlarının 10 sene içerisinde 618 bin 647 sterline yükseldiğinin belirlendiği araştırmada, bu stadyum çevresindeki evlerin 20 bin sterlinden 140 bin sterline çıktığı belirtildi. Emlakta en çok yükselişin yüzde 655’le Kuzey Londra’daki Tottenham’ın stadyumu yakınındaki konutlarda yaşandığına dikkat çekilen araştırmada, Premier League stadyumu çevresindeki evlerin değerinin gelecek dönemde yüzde 450 artacağı öngörüsü de paylaşıldı. 

pus