28 / 05 / 2022

Süleyman Soylu’dan Trabzon Yomra'ya yatırım müjdesi!

Süleyman Soylu’dan Trabzon Yomra'ya yatırım müjdesi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Trabzon’un Yomra ilçesine yatırım müjdesi. Bakan Soylu’nun talimatlarıyla birlikte Yomra’da 112 Acil Toplanma Alanı ve Veri Bankasının bir arada bulunacağı çağrı merkezleri yapılacak.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Trabzon’un Yomra ilçesine yatırım müjdesi. Bakan Soylu’nun talimatlarıyla birlikte Yomra’da 112 Acil Toplanma Alanı ve Veri Bankasının bir arada bulunacağı çağrı merkezleri yapılacak.


En az 300 kişinin istihdam olacağı merkezle alakalı olarak açıklama yapan Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, “112 Acil Toplanma Alanı ve Veri Bankasının bir arada bulunacağı bir alan aranmaktaydı. Trabzon Valimiz Sayın Yücel Yavuz beyle telefonla yaptığım görüşme sonrasında yatırımın Yomra’da oluşması için, Çınarlı mahallemizdeki Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimizin yanındaki resmi kurum alanımızda yer önerisinde bulunduk. Valimiz konuyu İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu beye iletti. Sayın bakanımda yatırımı ilçemize uygun gördü. Bizde hemen çalışmalarımızı başlatıp konuyu meclisimizde taşıdık. Meclisimizde imar düzenlemesini yaptık ve büyükşehir belediyemize sunduk. Oradan da inşallah Şubat ayı meclisinde kabul edilerek onayı çıkacak” dedi.


İçişleri Bakanı Soylu’ya teşekkür

Projenin çevre ve şehircilik il müdürlüğümüzce ihale ve görsel çalışmaları yapıldığını ifade eden Başkan Sağıroğlu, “ Görselimizin üzerinde teknik ekibimizle birlikte incelemeler yaparak Yomra’mıza yaraşan ve yakışanı seçerek Yomra’mıza kazandıracağız. İlçemiz son yıllarda devlet ve özel yatırımlarla birlikte Trabzon’un parlayan yıldızı ve incisi haline gelmişti. Bu yatırımımızla birlikte ilçemiz daha güzel bir ivme ve aktivite kazanacaktır. Yatırımın ilçemize kazandırılmasında emeği olan Türkiye’nin gururu Trabzon’un evladı İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, Trabzon Milletvekillerimize, valimiz Yücel Yavuz’a ve emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum. Faydalı bir istihdam alanı ilçemize kazandırdığımız için mutluyuz. Yatırımlarımız ilçemizde artarak devam edecek. Gerek meclis üyelerim, gerek teşkilatım ve muhtarlarımızla birlikte el ele vererek güzel işlere imza atıyoruz. Bizlerden desteklerini esirgemeyen vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, yatırımımızın ilçemize hayırlar getirmesini yüce mevlamdan niyaz ediyorum” diye konuştu.


Milliyet