Sultangazi'de üniversite inşaatları yükseliyor!

Sultangazi'de üniversite inşaatları yükseliyor!Sultangazi Belediyesi, eğitime yönelik yatırımlarını yeni üniversiteler ile devam ettiriyor. Sultangazi'de üniversite inşaatları yükseliyor.


Sultangazi Belediyesi, eğitime yönelik yatırımlarını yeni üniversiteler ile devam ettiriyor. Sultangazi Belediyesi tarafından yapımına başlanan Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun inşaatı hızla yükselirken, Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Meslek Yüksekokulu’nun inşaat çalışmalarına başlandı.

Sultangazi Belediyesi, eğitime verdiği desteği ilçeye yeni üniversiteler kazandırarak sürdürüyor. Sultangazi Belediyesi, kendi öz kaynaklarıyla üç üniversitenin fakülte ve meslek yüksekokulu inşaatına başladı. Esentepe Mahallesi’nde Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun yapımı hızla devam ederken, Uğurmumcu Mahallesi’nde Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Meslek Yüksekokulu’nun yapımına başlandı.


Sultangazi Belediyesi, yapım bütçesini kendi imkanlarıyla karşıladığı Esentepe Mahallesi’ndeki Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun inşaatına başladı. 17 bin metrekare kullanım alanına sahip olan yüksekokulda amfi salonları, derslikler, mesleki uygulama alanları ile seminer salonları yer alacak. Projede ayrıca iki adet konferans salonu da bulunacak.


Uğur Mumcu Mahallesi’nde inşaatı başlayan Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Meslek Yüksekokulu’nun da yapım maliyeti yine Sultangazi Belediyesi tarafından karşılanıyor. 52 bin metrekare inşaat alanına sahip olan proje, iki üniversiteyi tek bir çatı altında toplayacak. Projede amfi salonları, derslikler, laboratuvarlar, mesleki uygulama alanları ile konferans salonları yer alacak.


Milliyet