Suzuki, konut yapmaya Gebze'den başladı

Suzuki, konut yapmaya Gebze'den başladıJapon Suzuki'nin Türkiye distribütörü Haco Şirketler Grubu'nun Gebze'de yaptığı 'White Life' projesindeki 99 konutun fiyatı 98 bin 500 YTL'den başlayıp, 230 bin YTL'ye kadar çıkıyor.
Japon Suzuki'nin Türkiye distribütörü Haco Şirketler Grubu, otomotivden sonra şimdi de emlak sektörüne girdi. Gebze'de 18 bin metrekare inşaat alanına ve 3 bin 350 metrekare de yeşil alana sahip olan 'White Life' projesindeki 99 konutun fiyatı 98 bin 500 YTL'den başlayıp, 230 bin YTL'ye kadar çıkıyor. Projeyi Haco Şirketler Grubu, İntertek Şirketler Grubu'yla ortak olarak gerçekleştiriyor.


Suzuki marka otomobil, motosiklet ve deniz motorlarının Türkiye distribütörü Haco Şirketler Grubu, emlak sektörüne Gebze'de yapımına başladığı 'White Life'projesi ile adım attı. Grup, İntertek Şirketler Grubu'yla ortak olarak girdiği emlak sektöründe 'White Life' markasıyla Gebze'nin dışında bir çok proje daha yapmaya hazırlanıyor.


98 bin 500 ytl'den başlıyor


Altenatif bir yerleşim yeri olarak hızla gelişmekte olan Gebze Çayırova da başlatılan 'White Life Gebze' konut projesinin mimari projeleri ise Serdar Çelik Mimarlık tarafından hazırlanmış. Akdeniz esintilerini taşıyan özel mimarisi ile kaliteli bir yaşam vaadeden proje 99 daireden ulaşıyor. 67.4 metrekare ile 176.3 metrekare büyüklüğünde 1+1, 2+1, 3+1 ve dubleks dairelerin yer aldığı projede fiyatlar ise 98 bin 500 YTL ile 230 bin YTL arasında değişiyor. 99 daireden 50 adedi 2+1 daireden oluşurken, bu dairelerin fiyatı ise 150 bin YTL'den başlıyor.


Toplam 18 bin metrekareyi bulan inşaat alanına ve 3 bin 350 metrekare yeşil alana sahip projede; yüzme havuzu, fitness center, basketbol sahası, kafeterya, açık ve kapalı dinlenme mekanları, çocuk oyun parkı ve benzer ortak yaşam alanları yer alıyor. Sosyal yaşama renk katan alanların yanısıra konfor ve güvenliğinde ön planda tutulduğu projede, kapalı otopark, müstakil kombi, 24 saat güvenlik, teknik servis, kablosuz internet, uydu yayını gibi unsurlar da unutulmamış.


Organize Sanayiden talep


Haco Şirketler Grubu'ndan ilk projeleriyle ilgili yapılan açıklamada, "Bölgenin yakınında önemli sanayi kuruluşlarını barındıran organize sanayilerin oluşu projeye özellikle buralarda çalışan kişilerin ilgi göstermesini sağlıyor. Ayrıca bölgenin konutlaşma yönünde hızla ve olumlu olarak gelişiyor olmasının yanısıra, kiralık ev talebinin yüksek olması İstanbul'un diğer bölgelerindeki yatırımcıları da buraya çekmektedir" denildi.


Açıklamada ayrıca, Gebze'deki konut projelerinin White Life ismiyle başlayan ilk projeleri olduğu, aynı markayla İstanbul'un başka bölgelerinde de konut yapacakları kaydedildi.


Projede, sosyal yaşama ağırlık verdiklerini söyleyen şirket yetkilileri, "Ayrıca, müşterilerin güvenliğine de önem veriyoruz.Her türlü sosyal aktivitenin yer aldığı proje, farklı mimarisiyle de dikkat çekiyor. Müşterilerimiz, Gebze'de Akdeniz havasını yaşayacak" dediler. 


(Hürriyet)