Tank Palet Fabrikası'nın arazisi devletin kalacak!

Tank Palet Fabrikası'nın arazisi devletin kalacak!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Tank Palet Fabrikası ile ilgili alınan karara ilişkin, ''Tank Palet'in arazisini de kimseye peşkeş çekmiyoruz, orası yine devletin kalmaya devam ediyor'' dedi. Partisinin Karapürçek İlçe Kadın Kollarınca düzenlenen programda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, hem içeriden hem dışarıdan Türkiye'nin geleceğine kurulan tuzakları boşa çıkartmak için Cumhur İttifakı'nı kurduğunu hatırlattı.

 Tank Palet Fabrikası nın arazisi devletin kalacak!

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Cumhur İttifakı'nda sadece iki partinin olduğunu söyleyen Yavuz, "Yerimiz büyük usta Erdoğan'ın yanıdır. O zaman bırakın nereye istiyorlarsa oraya gitsinler ama trenden inenler trene binemeyecek bir daha. 'Bu millet Recep Tayyip Erdoğan'ı bırakır, bize yönelir' sanıyorlar, avuçlarını yalayacaklar." diye konuştu. 

- "Cumhurbaşkanımız şehre girmeden önce Ada Treni şehre girecek"

Ada Treni'nin seferlerinin başlatılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimat verdiğini anlatan Yavuz, Erdoğan'ın 19 Mart Salı günü kente yapacağı ziyareti belirterek "Ben size müjde veriyorum, Sayın Cumhurbaşkanımız şehre girmeden önce Ada Treni şehre girecek. Bu kadar net." açıklamasında bulundu.

Tank Palet Fabrikası hakkında alınan karara karşı asılsız eleştirilerin yapıldığını dile getiren Yavuz, şu açıklamalarda bulundu:

"Tayyip Bey'in olduğu yerde peşkeş çektirilebilir mi Allah aşkına? Sizin aklınıza yatıyor mu? Bin kişi çalışırken 5 bin kişi çalışsın diye bu adımı atıyoruz. Fırtına Obüs'leri çıkarıyor ama tank yapamıyoruz, tankı da yapalım diye bu adımı atıyoruz. Bütün dünyaya tank satacağız oradan. Tank Palet'in arazisini de kimseye peşkeş çekmiyoruz, orası yine devletin kalmaya devam ediyor. O tesis devletin, o arazi devletin, sadece orada aynı zamanda BMC firması tank üretecek. Bu kadar basit."  

Daha sonra Adapazarı ilçesine geçen Yavuz, burada AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ve AK Parti Adapazarı Belediye Başkan Adayı Mutlu Işıksu'yla taksi durağına uğradı. 

Sakarya Caddesi üzerindeki esnafı ziyaret eden Yavuz ve beraberindekiler, vatandaşlarla sohbet edip sorunlarını dinledi. 

Işıksu, başkan seçilmesi halinde her hafta "Halk Günü" yapacağını söyledi.