Tarihi Yalı Hanı’nda kahve fincanı müzesi açıldı!

Tarihi Yalı Hanı’nda kahve fincanı müzesi açıldı!Çanakkale’de Tarihi Yalı Hanı’ndaki Beybaba Türk Kahvehanesi’nin sahibi ve mentollü türk kahvesinin mucidi Burak Yurdanur, kahve kültürünün toplum hayatımızdaki yerini ilginç bir fincan müzesi ile tanıtıyor


Bayram günlerinde en önemli ikram olan Türk kahvesi son 500 yıldır diğer kahvelere oranla tüm dünyada daha fazla tüketilirken, Çanakkale’de tiryakilerinin anıları ve fotoğraflarıyla karşımıza çıkıyor. 1870 yılında kervanların dinlenme yeri olarak kurulan Tarihi Yalı Hanı’ndaki Beybaba Türk Kahvehanesi, şimdi hayatta olmayan müşterilerini en özel kahve fincanları ve kahve içme biçimleriyle hatırlatıyor.


1 ay önce açtı

Beybaba Türk Kahvehanesi’nin sahibi Burak Yurdanur, yaklaşık 1 ay önce babaannesi Feriha Yurdanur, anneannesi Müşfika Polat ve babası Ferruh Yurdanur’un eski fotoğraflarıyla en çok sevdikleri fincanları dükkanına getirerek rafta sergilemeye başladı. Kahve içmeye gelen müşterilerin büyük ilgisini çeken küçük sergiye kısa süre içinde artık hayatta olmayan kişilere ait 17 fincan daha eklendi.

Milliyet