10 / 08 / 2022

Tarımda herkesi sevindiren haber! Toprağı ellerini vurduklarında inanamadılar

 Tarımda herkesi sevindiren haber! Toprağı ellerini vurduklarında inanamadılar

Mayıs-haziran yağışlarından dolayı hasadı iki hafta geç başlayan hububatta yüksek kalite elde edilmesi herkesi sevindirdi. Kuru alanlarda arpa için dekarında 400 kilogram verim elde edildi.Ülkemiz için tarım faaliyetleri artık eskisinden dahi büyük önem taşıyor. Konya'da mayıs ve haziran aylarında meydana gelen yağışlardan kaynaklı olarak hasadı 2 hafta geç yapılan hububattan yüksek verim elde edilmesi herkesi sevindirdi. 

"ÇOK İYİ BİR SONUÇ" 

Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik konu hakkında Anadolu Ajansı'na açıklamalarda bulundu. Bu yıl mayıs-haziran yağışlarının bitki gelişimini olumlu desteklediğini anlatan Çevik, "Bundan dolayı hasatta 2 haftalık gecikme yaşandı. Arpalar başladı, buğdayda da sulanmayan yerlerde hasat sürüyor. Kıraçlarda arpa için dekarında 400 kilogram verim elde ediliyor. Bu da çok iyi hamdolsun. Geçen yıl kuraklık yaşadık, bu yıl çok iyi gidiyor. Buğdayda rekoltenin 18 ila 20 milyon ton arasında gerçekleşeceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı. 
 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.