Tarsus Tarihi Ticaret Merkezi'ndeki restorasyonda son durum!

Tarsus Tarihi Ticaret Merkezi'ndeki restorasyonda son durum! Tarsus Tarihi Ticaret Merkezi'ndeki restorasyonda son durum!

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Tarihi Ticaret Merkezi Çevre Düzenleme ve Sağlıklaştırma Projesi kapsamında restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.Başkan Can, esnaflarla sohbet edip, sorunlarını dinledi.

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Tarihi Ticaret Merkezi Çevre Düzenleme ve Sağlıklaştırma Projesi kapsamında restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.


Tarihi Ticaret Merkezi Kentsel Tasarım Projesi’nin eski yerleşim alanları olan Şehitkerim Mahallesi, eski belediye binası, Ulu Cami, Kırkkaşık Bedesteni ve Yeni Hamam arasında kalan bölgeyi gezen Başkan Can, esnaflarla sohbet edip, sorunlarını dinledi.


Projenin hızla devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Şevket Can, bölgenin cazip hale geleceğini söyledi. Hafta sonu olmasına rağmen çalışmaları yakında takip eden Başkan Can, “Tarihi Ticaret Merkezi ile ilgili çalışmalarımız hızla devam ediyor. Toplam projenin bugünkü değeri yaklaşık 20 milyon TL civarında. Burası, baktığımızda şehrimizin en eski esnaflarının bulunduğu bir bölge, biz dedik ki bu bölgeyi de güzelleştirelim. Bu yıl 5 milyon liralık ödeneğimizle bu işe başladık. Restorasyon çalışması tamamen dış cephe kaplaması olacak. Burası güzelleştiği zaman esnafımızın işine yansıyacak ve daha çok para kazanmanızı sağlayacak, tabi bu işin bitimine kadar biraz sizlerde fedakarlık edeceksiniz ve bu süreci beraber götürmek zorundayız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.


HürriyetBu haber Sabah Gazetesi'nde şöyle yer aldı:Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Tarihi Ticaret Merkezi Çevre Düzenleme ve Sağlıklaştırma Projesi kapsamında restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi. Tarihi Ticaret Merkezi Kentsel Tasarım Projesi'nin eski yerleşim alanları olan Şehitkerim Mahallesi, eski belediye binası, Ulu Cami, Kırkkaşık Bedesteni ve Yeni Hamam arasında kalan bölgeyi gezen Başkan Şevket Can, esnaflarla sohbet edip, sorunlarını dinledi. Projenin hızla devam ettiğini belirten Can, bölgenin cazip hale geleceğini söyledi. 


"BİRLİKTE GÖTÜRMELİYİZ" 

Başkan Can, "Tarihi Ticaret Merkezi ile ilgili çalışmalarımız hızla devam ediyor. Toplam projenin bugünkü değeri yaklaşık 20 milyon TL civarında. Burası, baktığımızda şehrimizin en eski esnaflarının bulunduğu bir bölge. Biz de bu bölgeyi güzelleştirelim dedik. 5 milyon liralık ödenek bu işe başladık. Restorasyon çalışması tamamen dış cephe kaplaması olacak. Burası güzelleştiği zaman esnafımızın işine yansıyacak ve daha çok para kazanmanızı sağlayacak. Bu süreci beraber götürmek zorundayız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun" dedi. 


Sabah Güney