Tasarımın kalbi i-deco fuarında atacak

Tasarımın kalbi i-deco fuarında atacak Tasarımın kalbi i-deco fuarında atacak

Tasarımlarda modern formların fonksiyonellikle buluşması dikkat çekiyorBu yıl, üçüncü kez gerçekleştirilen 'i-deco 2010' fuarı bu yıl da gerek boyutları, gerekse düzenlenen özel dekorasyon ortamı ile bir tasarım arenasına dönüşecek. Bu yıl ilk kez i-deco Fuarı'yla görücüye çıkacak tasarımlar da gerek fonksiyonellikleri, gerek dizaynları gerekse yaratıcılıklarıyla göz dolduracağa benziyor. Biz de fuarda sergilenecek birkaç tasarıma göz attık. İşte gözümüze takılanlar...

Klasiğin modernle buluşması
Fuarda sergilenecek ürünlerden birisi de Halit Berker'in tasarımları. İlk bakışta klasik mobilyayı andırsa da yakından bakıldığında modern detayların izlerine rastlamak mümkün.

Modern formlar
Mobi firmasının farklı geometrik formları aynı masada buluşturduğu ürünü bulunduğu ortama hem farklılık hem de şıklık katıyor.

Samimi ol yeter
Tasarımcı Aykut Erol, 'be sincere' adlı ürün için "Zamanla insanların sevdikleri diğer insanlar yerine yanında duran masaya objelere, sarılmasından onlara bizim verdiğimiz anlamdan daha fazlasını yüklemelerinden rahatsızlık duymaya başladım. 'be sincere' yani 'samimi ol', insana ve doğaya olan saygıdan yola çıkılarak tasarlanmış bir slogandır" diyor.

Rahatlık ve ferahlık hissi
Tasarımcı Seyhan Özdemir'in tasarladığı Autoban isimli ürün ise rahatlık ve ferahlığı aynı anda sunan mobilyalar arasında. İkili koltuk yuvarlak formuyla rahatlık hissi verirken beyaz kitaplık modern dizaynıyla göz dolduruyor.

Girift ilişkiler
Atilla Kuzu'nun tasarımı olan bir diğer kitaplık ise farklı renklerdeki şekillerin birbirinin içine geçirilmesiyle ortaya çıkarılmış.
Sabah Emlak

Konu ile ilgili basında yer alan diğer haberler

Evinizi baştan yaratın

Dekorasyon ve tasarım dünyası İstanbul'da bir araya geliyor. 'i-deco', yani İstanbul Dekorasyon, Mobilya ve Tasarım Fuarı pazar gününe dek CNR Expo'da

Türkiye'de düzenlenen en büyük tasarım ve dekorasyon etkinliği sayılan 'i-deco', bu yıl üç ayrı bölüme ayrıldı: i-deas salonu, fuaye alanı ve fuar alanı. i-deas salonu, 'etkinliğin kalbi' olarak konumlandırılıyor ve gelecek yılın trend olacak ürünleri sergileniyor. Fuaye alanında genç tasarımcılar, fuar alanında ise büyük mobilya firmaları ürünlerini sergiliyor. Peki fuarda neler göreceğiz?  Ünlü markaların özel tasarım mobilyalarından, duvar kağıtlarına, perdelerden, ilginç aksesuarlara kadar tüm ev ihtiyaçlarının son trendlerini bulmak mümkün.
Tasarımcı Tanju Özelgin'nin küratörlüğünü üstlendiği i-deas salonunda hemen hemen her Türk tasarımcının yeni ürünlerini görmek mümkün olacak. Herkesin ilk defa göreceği ürünlerin yoğunlukta olacağı fuarda, ziyaretçiler aradıkları her şeyi bulacak.

Onur konuğu Piero Lissoni
Grafikten mimarlığa kadar tasarımın her disiplinine imza atmış; otel, showroom, mağaza, ev ve yat tasarımlarıyla ünlü Piero Lissoni fuarın onur konuğu olarak İstanbul'a geliyor. Lissoni'yi ve ürünlerini i-deas'daki standında görmek mümkün olacak. 70 kişilik tasarım ekibiyle çalışan Lissoni; Associati, Boffi, Alessi, Artelano, Capellini, Cassina, Flos/Antares, Fritz Hansen, Glas Italia, Kartell, Knoll International, Living Divani, Poltrona Frau, Porro ve Tecno gibi prestijli firmalar için tasarladığı ürünleriyle biliniyor.
Milliyet Cadde