05 / 06 / 2023

Tat Towers 28 Nisan'da resmen açılacak

Tat Towers 28 Nisan'da resmen açılacak

Pazarlamasını Korkmazgil Emlak şirketinin yaptığı, inşaatı 20 yıldır devam eden, Tatlıcı ailesine ait Zincirlikuyu'daki kuleler için 28 Nisan 2008'de resmi açılış yapılacak.Tatlıcı ailesinin Zincirlikuyu'daki iş merkezi Tat Towers'ta ofislerin kiralama süreci devam ediyor. Pazarlamasını Korkmazgil Emlak şirketinin yaptığı kuleler için 28 Nisan 2008'de resmi açılış yapılacak.

Korkmazgil Emlak sahibi Turgay Korkmazgil, toplam 60 ofisi bulunan kulelere mevcudun üzerinde kiralama talebi olduğunu ancak az kiracı ile muhatap olmak isteyen Tatlıcı ailesinin kiralamalarda önceliği büyük ölçekli taleplere vereceğini söyledi. Korkmazgil bazı bankalar ve uluslararası şirketlerle görüşmelerin devam ettiğini, bir şirketle anlaşmanın da netleştiğini açıkladı. İnce inşaat işlerinin devam ettiği kulelerde ofisler yılbaşına kadar kiracılara teslim edilecek ve kendilerine dekorasyon için nisan ayına kadar süre verilecek.

60 ofis bulunuyor

İşadamı Salih Tatlıcı'nın inşaatını 1988'de başlattığı, maddi sebepler ve imar problemleri nedeniyle inşaatına uzun süre ara verdiği Tat Towers'taki ofislerin metrekaresi 20-25 dolar aralığında kiralanıyor. 143 metre yüksekliğindeki ikiz kulelerin her birinde 30 adet olmak üzere, projenin tamamında toplam 60 ofis bulunuyor. Yerin üzerinde 34, altında ise sekiz katla birlikte toplam 42 kattan meydana gelen kulelerde ofislerin büyüklüğü ise bin 145 metrekare. İstanbul'un en gözde lüks ofis bölgesi olan Levent-Maslak hattındaki Kanyon, Metrocity ve Giz gibi plazalardaki ofislerin ortalama metrekare kirası da 25 dolar civarında. Kanyon ve Metrocity'de şu anda boş ofis bulunmuyor.

Bu arada yine Salih Tatlıcı'ya ait olan Şişli'deki Tat Merkez'de ise satışlar yılbaşından sonra başlayacak. 24 katlı 2 kulede 48 ofisin yer alacağı Tat Merkez'in pazarlamasını da Korkmazgil Emlak yapacak ve metrekare kiraları 18-20 dolar olacak. (Referans)
Geri Dön