TAV Havalimanları yüksek not aldı!

TAV Havalimanları yüksek not aldı!Bağımsız kurumsal derecelendirme şirketi ISS Corporate Services, TAV’ın kurumsal yönetim derecelendirme notunu 10 üzerinden 9.41 olarak açıkladı. Borsa İstanbul Kurumsal Yönetim Endeksi’nde ikinci sırada yer aldı...


Bağımsız kurumsal derecelendirme şirketi ISS Corporate Services, TAV’ın kurumsal yönetim derecelendirme notunu 10 üzerinden 9.41 olarak açıkladı. TAV, 9.17’den 9.41’e çıkan not ile birlikte, 48 şirketin yer aldığı Borsa İstanbul Kurumsal Yönetim Endeksi’nde ikinci sırada yer aldı.TAV Havalimanları Yatırımcı İlişkileri Direktörü Nursel İlgen, “Bu yıl şirketimizin kurumsal yönetim derecelendirmesi altıncı kez yapıldı ve TAV Havalimanları bu derecelendirme ile notunu bir kez daha yükseltmiş oldu. Böylece, kurumsal yönetim alanında Türkiye’nin en güçlü şirketlerinden biri olma geleneğimizi devam ettirirken elde ettiğimiz başarıların sürdürülebilirliğini de tekrar gözler önüne sermiş olduk” dedi.


“Yedi ülkede toplam 14 havalimanı işletiyoruz” diyen İlgen şunları kaydetti: “Operasyonlarımızla başta havalimanlarını işlettiğimiz kentler olmak üzere bulunduğumuz yakın coğrafyalara önemli katkılar sağlıyoruz. Doğrudan ve dolaylı olarak ekonomik, sosyal ve çevresel fayda peşindeyiz. Bu nedenle şirketimizin tüm faaliyetlerinde hem sürdürülebilirlik hem de iyi kurumsal yönetimi şirket kültürümüzün önemli bir yapıtaşı olarak görüyoruz.”
Milliyet