Tek imzayla inşaat ruhsatı verilebilecek!

Tek imzayla inşaat ruhsatı verilebilecek! Tek imzayla inşaat ruhsatı verilebilecek!

Hükümet, Ekonominin lokomotif sektörü olarak görülen inşaat sektörüne destek vermeye devam ediyor. 

Hafta sonu gezilecek 10 proje 3 site!

Hükümet, Türkiye ekonomisinin itici gücü ve yaklaşık 2.2 milyon kişiye istihdam eden inşaat sektörünü desteklemek adına yenilikler üretmeye devam ediyor. Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan,Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası'nın konuğuydu. Bakan Elvan, inşaat sektörüne ilişkin kritik altı düzenlemenin yapılacağını açıkladı. 

 

Sabah Gazetesi'nin haberine göre, Elvan'ın yaptığı açıklamada, inşaat izin süreçlerinin kısalacağı bilgisi yer alırken, ruhsatlarında tek imzayla verilebileceği açıklandı. Açıklamada, inşaat malzeme standartlarının güncelleneceğini ve yenilikçi uygulama ve malzemeler ile teşvik edileceği de söyledi. 

 

Kentsel dönüşüm yerli imalat sanayi için yenilikçi ürün üretilmesi yönünde değerlendirilecek. Elvan, sektörün son 15 yılda ortaya koyduğu büyüme performansına da dikkat çekti. 

 

İşte, Bakan Elvan'ın açıklaması; "İnşaat izin süreçlerini kısaltacak ve inşaat ruhsatlarını tek imzayla vereceğiz. Yenilikçi uygulama ve malzemelerin kullanılmasını teşvik edeceğiz. İnşaat sanayisinde yerli girdi kullanımını, yenilikçi şartname ve sözleşmeler yoluyla artıracağız. Yapım kalitesinin denetlenmesini sağlayacağız. Kentsel dönüşümü, yerli imalat sanayi için yenilikçi ürünlerin üretilmesi yönünde değerlendireceğiz" diye konuştu.