Teoman Papila, Zonguldakta ilkokul yaptıracak!

Teoman Papila, Zonguldakta ilkokul yaptıracak!

Zonguldakta, hayırsever iş adamı Teoman Papila tarafından yaptırılacak 16 derslikli ilköğretim okulunun protokolü imzalandı. Kentte, hayırseverlerce inşa ettirilecek eğitim kurumu sayısının 12ye yükseldiğini söyledi...Zonguldak Valisi Erdal Ata, Valilik Toplantı Salonundaki törende, yeni bir okul protokolü imzalayacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını, kentte, hayırseverlerce inşa ettirilecek eğitim kurumu sayısının 12ye yükseldiğini ifade etti.
        
Eğitim alanında yaşanan eksikliklerin giderilmesinde, devlet imkanlarının yanı sıra maddi gücü olan vatandaşlara da önemli görevler düştüğünü anlatan Ata, şöyle dedi:
        
"Ülkemizde eğitim çağındaki genç nüfus sayısı oldukça fazla. Bundan dolayı da okullarımız yeterli olmuyor. Hayırseverlerin katkısı ülkemizin geleceği açısından önemlidir. Bu doğrultuda, iş adamı Teoman Papilaya okul yaptırmasını tavsiye ettim. Bizi kırmadı. Papila, mevcut binası kötü durumdaki Yeşiltepe İlköğretim Okulunun arazisine yeni, 16 derslikli bina yapımına 500 bin lira katkı sağlayacak. Desteğin, ihtiyaç duyulması durumunda artacağına inanıyorum. Okuldaki mevcut öğrencileri başka eğitim kurumuna yönlendirebilirsek inşaata hemen başlayacağız. Aksi durumda eğitim öğretim dönemi sonunda temeli atarak bir yıl içinde okul tamamlanacak."
        
İş adamı Papila da çocukların geleceğine katkı sağlayacak projenin içinde yer almanın gururunu yaşadığını, kendisin yönlendirmesinden dolayı Vali Ataya teşekkür etti.
        
Vali Ata, protokolün imzalanması sırasında okula kimin adını vereceğini sorduğu Papilanın kendi adını düşündüğünü söylemesi üzerine "Bundan sonra bir okul da eşiniz adına inşa ettirirsiniz" diye espri yaptı.

AA