Tepe İnşaat, 2.5 milyar dolarlık proje yürütüyor

Tepe İnşaat, 2.5 milyar dolarlık proje yürütüyor

Genel Müdür Som, hedeflerinde yeni ülkeler olduğunu açıkladı


Tepe İnşaat Genel Müdürü Süleyman Som, yıllık cirolarının 500 milyon YTL olduğunu belirtirken "Bu sene olduğumuz yerde sağlam durmaya bakıyoruz" dedi. Genel Müdür Som, hedeflerinde yeni ülkeler olduğunu açıkladı.
7 milyon metrekarelik inşaat yaptı 

Büyük ölçekli konut projeleri, iş ve alışveriş merkezleri, hastane ve sağlık kompleksleri, havaalanı ve terminal projeleri ile adından söz ettiren Tepe İnşaat, şimdiye kadar 7 milyon metrekarelik inşaat yaptı. İçte ve dışta halen devam eden projelerin değeri 2.5 milyar dolar civarında.
Azerbaycan'dan Kazakistan'a
Yurtdışı işleri hakkında bilgi veren Genel Müdür Som, Azerbaycan'da 53 bin metrekarelik alanda Nerminov Konutları, Kazakistan'da 62 milyon dolarlık eğitim projesi ve Süleymaniye'de üniversite kampusü yaptıklarını söyledi. Som, Libya ve Abu Dabi'de de iş yapmak istediklerini açıkladı.
Konutta gösterge İstanbul'dur
Konut sektöründe işlerin parlak olmadığını söyleyen Som "Bunun göstergesi İstanbul'dur. Kentte çok fazla sayıda konut arzı var, devamlı konut inşa ediliyor. Bu kadar projenin alıcı bulması kesinlikle sıkıntı yaratabilir. Piyasadaki durgunluk alım kararlarını olumsuz etkiler.
(Dünya)