Terme'de yarı olimpik yüzme havuzunun inşasına başlandı!

Terme'de yarı olimpik yüzme havuzunun inşasına başlandı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ihaesi gerçekleştirilen yarı olimpik yüzme havuzunun inşasına başlandı.


Terme'de, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ihale edilen yarı olimpik yüzme havuzunun inşasına başlandı.


Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ihale edilen yarı olimpik yüzme havuzu kompleksinde sauna, kapalı yüzme havuzu, açık otopark, izleyici terası, duş odaları, fitnes salonu ve engelli spor odaları yer alacak. İhale şartnamesine göre işin 650 takvim gününde bitirilmesi öngörülüyor.


Çay Mahallesi'ndeki inşaat alanında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Şenol Kul, üniversite, ilkokul ve gençlik merkezinin bulunduğu bölgede yapılan havuzun yaklaşık 20 bin metrekarelik alanda kurulduğunu söyledi.


İnşaat alanının 3 bin 204 metrekare olduğunu bildiren Kul, "İlçemizin dört bir yanına spor tesisleri inşa ediliyor. Terme'de geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızın daha güvenli ve temiz ortamlarda büyümesi ve kendilerini geliştirebilmesi için ilçemizdeki oyun, spor ve sosyal alanların sayısını her geçen gün artırıyoruz. Havuz hizmete girdiğinde ailelerimiz çocuklarını uzman eğitimciler nezaretindeki yüzme havuzuna gönül rahatlığı ile göndererek yüzme öğrenmelerini sağlayabilecek." ifadesini kullandı.


Kul, havuzun Terme'ye kazandırılmasından dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a teşekkür etti.


Milliyet