TMSF, Bodrum'daki Salih Adası'na el koydu

TMSF, Bodrum'daki Salih Adası'na el koydu

TMSF, Elie Eskenazi'nin adasına el koydu.


TMSF, Egebank'ın eski sahibi Murat Demirel'in İsviçre'de banka almak için 7 milyon 219 bin dolar ödediği Elie Eskenazi'nin Bodrum'daki Salih Adası'na el koydu.

Elie Eskenezi'nin sahibi olduğu Banque de Camondo (Suisse) S.A.'yı almak isteyen Murat Demirel, peşinat olarak 7 milyon 216 bin dolar para göndermişti.

Egebank'a el konması nedeniyle gerçekleşmeyen satış nedeniyle banka kaynaklarından ödenen 7.2 milyon dolar TMSF tarafından talep edilmişti. Eskenazi, yapılan görüşmelerde ödemeyi yapacağını bildirmiş ancak tahsilat gerçekleşmemişti.

Öncelikle Murat Demirel ile Eskenazi arasında yapılan hisse devir sözleşmesi iptal edilirken, 7.2 milyon dolar karşılığı Eskenazi'nin Türkiye'deki mal varlığı konusunda araştırma yapıldı.

Elie Eskenazi'nin adına kayıtlı olan Bodrum'daki Salih adasının 5 Nisan 2006 tarihinde Karyanda Turistik Tesisler ve İşletmecilik A.Ş.'ye muvazaalı olarak satılıdğı belirlendi.

Bir yandan TMSF ile 7.2 milyon dolarlık geri ödeme görüşmeleri yapan Eskenazinin TMSF'ye haber vernmeden sahip olduğu adayı sattığının ortaya çıkması üzerine tüm işlemler iptal edilerek el kondu.

Milliyet