TMSF'den satılık 57 gayrimenkul

TMSF'den satılık 57 gayrimenkul

TMSF muhammen bedelleri toplamı 23 milyon YTL' yi aşan 57 taşınmazı satmak üzere ihale açtı.Bunlar içerisinde en yüksek muhammen bedele sahip olan taşınmazı Bursa merkezli Nergis Holding bünyesinde yer alan Aksoylar Tekstil'in 5 milyon 695 bin YTL değerindeki fabrika binası oluşturuyor. 

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) muhammen bedelleri toplamı 23 milyon 745 bin 910 YTL olan 57 taşınmazı, teklif alma yöntemiyle satışa çıkardı. TMSF mülkiyetinde bulunan taşınmazlar için 31 Temmuz 2008 Perşembe günü, mesai saati bitimine kadar teklif alınacak.

Teklif alınacak gayrimenkuller arasında en yüksek muhammen bedele sahip olanı, Cavit Çağlar'a Nergis Holding bünyesinde faaliyet gösteren Aksoylar Tekstil ait 5 milyon 695 bin YTL değerindeki, fabrika binası. Bu taşınmazı, 4 milyon 700 bin YTL'lik Kayseri'de bulunan dükkan ile 3 milyon 160 bin YTL muhammen bedelli, İstanbul'da yer alan ve üzerinde iki adet fabrika binası olan arsa izliyor. 2 milyon YTL muhammen değere sahip, Kayseri'de yer alan mağaza ile 1 milyon 50 bin YTL değerindeki yine Kayseri'de bulunan arsa da diğer yüksek bedele sahip gayrimenkuller arasında yer alıyor.

En düşük muhammen bedele sahip olan taşınmaz ise 910 YTL değerindeki Hatay'da yer alan arsadan oluşuyor. Yine Hatay'da bulunan bin 300 YTL tutarındaki arsa ile Gaziantep'te yer alan 2 bin YTL değerli depo da düşük bedelli gayrimenkuller arasında bulunuyor.

Nereye başvurmak gerekiyor?

Gayrimenkullerin listesine; www.tmsf.org.tr internet sitesinden, satış ilanları bölümündeki “Teklife Açık Taşınmazlar” başlığıyla yayınlanan linkten ulaşılabilir. Teklifler, muhammen bedelin altında olmamak şartıyla, 31 Temmuz 2008 Perşembe günü, mesai saati bitimine kadar verilebilecek. Aynı tarihte mesai saati bitiminde, topluca değerlendirilerek bir taşınmaza sadece bir alıcı tarafından teklif verilmişse, onayın ardından teklif sahibine satış yapılacak. Bir gayrimenkule birden fazla alıcı tarafından teklif verilmiş ise kendilerine daha sonra bildirilecek olan tarih ve saatte katılımcılar arasında İstanbul'da açık arttırma yapılarak, ihalede en yüksek teklif verene satış yapılmak üzere değerlendirmeye alınacak ve teklif sahibine, bildirimde bulunulacak.

Teklif vermek isteyenlerin, gayrimenkulün muhammen bedelinin yüzde 5'i kadar nakit teminatı, T.İş Bankası Balmumcu Şubesi'ndeki 445220 numaralı TMSF hesabına yatırmaları veya aynı tutarda en az üç ay süreli banka teminat mektubu vermeleri, teminat dekontunu ve diğer gerekli evrakları, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, İştirakler ve Gayrimenkuller Dairesi Başkanlığı, Büyükdere Cad. No:143 Kat:9, Esentepe, İstanbul adresine ulaştırmaları gerekiyor.

Satışa çıkarılan gayrimenkullerin tam listesini görmek için tıklayın!!!

Okhan ŞENTÜRK / Ekonomist