Tokat Turhal'da kentsel dönüşüm başlıyor!

Tokat Turhal'da kentsel dönüşüm başlıyor! Tokat Turhal'da kentsel dönüşüm başlıyor!

Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler İlçeler bazında bölgenin en büyük kentsel dönüşüm projesini Turhal’da hayata geçirmek için çalışmalara başladıklarını dile getirdi. Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylı 227 bin metrekare alan üzerinde uygulanacak olan proje Cami Kebir ve Kova Mahallesini kapsıyor. 1200 adet konut 300 adet ticaret hanenin yıkılarak modern bir şekilde şekilde tekrar hayata geçirilmesi için Başkan Bekler görüşmeleri yapıyor. 

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Başkan Bekler, 27. dönem Kayseri Milletvekili AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’yi ziyaret ederek istişare toplantılarını devam ettiriyor. 

Kentsel dönüşümün başlayacak olmasıyla Turhal’a kazandıracak olduğu değerler hakkında açıklamalar yapan Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, "özelleştirme idaresinden alınan makine fabrikasının yanına 1050 konut yapılarak yeni bir kent kurulacak. Eski Turhal, kale çevresinde oturan vatandaşlarımız yeni yapılan konutlara taşınarak kale çevresindeki gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm projesini amorti edecek. Turhalımız gerçekleştireceğimiz projeyle bir şantiyeye dönüşerek bölgenin yükselen yıldızı olmaya emin adımlarla ilerleyecek. Kentsel Dönüşüm Projesi Yeşilırmak’ın yanı başında bulunan Cami Kebir ve Kova Mahallelerinin kapsıyor. Bizler aynı zamanda Yeşilırmak sahil bandı projemizi de gerçekleştirmiş olacağız" diye açıklama yaptı.