TOKİ Beydağı projesinde 1083 konut satışa çıkacak!

TOKİ  Beydağı projesinde 1083 konut satışa çıkacak! TOKİ Beydağı projesinde 1083 konut satışa çıkacak!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa yürütülen Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları yoğun bir şekilde devam etti.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa yürütülen Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları yoğun bir şekilde devam etti. Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bugüne kadar, risk taşıyan 1323 adet konut yıkıldığı, toplamda 4 bin 195 adet yapılan yeni konutlardan 928 adedinin hak sahiplerine teslim edildiği, 3267 konutun yapımının ise devam ettiği belirtildi. 


1083 KONUT SATIŞA ÇIKARILACAK 

Proje kapsamında yapılan konutlardan 1083 konut Halk Bankası aracılığıyla satışa sunulacak. Söz konusu konutlardan almak isteyen vatandaşların 26 Ekim -10 Kasım tarihleri arasında Halk Bankasfna müracaat edebilecekleri kaydedildi.  Şehit aileleri, gazi dul, yetim, engellilere öncelik; engelli ve emeklilere kontenjan ayrıldı. Satışa sunulan 1083 konuttan 305 adedi, şehit aileleri, gazi, dul, yetim, engelli ve emeklilere ayrıldı. Satışlarda şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlere öncelik verileceği, engelli vatandaşlara yüzde 5, emeklilere ise yüzde 25 kontenjan ayrıldığı belirtildi. Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında III. ve IV. Etapta evi bulunan vatandaşlara I. ve II. Etapta yapılmakta olan mevcut konutlardan 1169 adet verileceği belirtildi. Alanda evi bulunan bütün yapı sahiplerinin Paşaköşkü Su Deposu yanında bulunan Kentsel Dönüşüm irtibat Bürosu'na sırayla davet edilecek ve anlaşmak isteyenlerle anlaşma yapılacak. Söz konusu görüşmelerin 20 Ekim Salı günü itibariyle başladığı kaydedildi. 


Malatya Son Söz