TOKİ dünyanın evini yapabilir!

TOKİ dünyanın evini yapabilir!Başyapı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Musa Baş, yurtdışındaki birçok ülkede konut açığı bulunduğunu belirterek bu konut açığını TOKİ'nin Türk müteahhitleri ile birlikte giderebileceğini iddia etti.


Başyapı İnşaat olarak hem altyapı hem de üstyapı işleri yaptılarını belirten Baş, "TOKİ'den ihale ile aldığımız Aydın Karacasu 128 Konut ve Kütahya Merkez 180 Konut işlerini bitirdik. Kütahya'daki 16 ay teslim süresi olan 180 konutluk işimizi 6 ayda bitirerekteslim ettik. Eskişehir'de polis lojmanları yaptık" dedi.
BİR ÇOK ÜLKEDE KONUT AÇIĞI VAR

Yurtdışındaki birçok ülkede konut açığı bulunduğuna vurgu yapan Baş, "Biz Cezayir'de bir işe teklif verdik. Cezayir'de  TOKİ  ile eşdeğer olan bir kuruluş ve bu kuruluşun da Emlak Bankası gibi bir bankası var. Cezayir'de büyük finans kaynakları var ama bu kaynağı nasıl değerlendireceklerini bilmiyorlar. Eğer TOKİ Cezayir'deki konut açığını gidermek için deneyimli ve tecrübeli Türk müteahhitlerine önderlik yaparsa Türk müteahhitleri çok büyük başarılara imza atabilir" dedi.

Yenişafak