TOKİ herkes için proje üretiyor!

TOKİ herkes için proje üretiyor! TOKİ herkes için proje üretiyor!

Toplu Konut İdaresinca (TOKİ) Bursa merkezdeki esnaf ve sanatkarların şehir içindeki iş yerlerinden modern bir sanayi sitesine taşınması amacıyla inşasına devam edilen Büyük Sanayi Sitesi'nin altyapı çalışmalarının temeli yarın atılacak


Toplu Konut İdaresinca (TOKİ) Bursa merkezdeki esnaf ve sanatkarların şehir içindeki iş yerlerinden modern bir sanayi sitesine taşınması amacıyla inşasına devam edilen Büyük Sanayi Sitesi'nin altyapı çalışmalarının temeli yarın atılacak. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, 19 farklı sektörde faaliyet gösteren 2 bin 988 işletmeyi Keşte 1 ilçesi Çataltepe mevkisinde aynı çatı altında toplayacak ve 125 dükkanlık ilk etabı tamamlanan projenin ikinci etabında altyapı çalışmalarına ağırlık verilecek. 


İhalesi daha önce tamamlanan yol, köprü, dere ıslahı, arıtma tesisi, kanalizasyon, telekomünikasyon, fiber optik kablo, elektrik, su ve doğalgaz bağlantılarını içeren 126 milyon liralık çalışmaların temel atma töreni yarın gerçekleştirilecek.  TOKİ  Başkanı Mehmet Ergün Turan, konuya ilişkin yazılı açıklamasında, her zaman esnafın yanında olduklarını söyledi. Halka hizmeti Hakk'a hizmet olarak gördüklerini belirten Turan, "Her ilde vatandaşlarımızı, esnafımızı rahat ettirecek projeler üretiyoruz. 


İnsanlarımız her hizmetin en iyisine layıktır. Bunun için geceli gündüzlü çalışıyoruz" ifadelerini kullandı. Büyük Sanayi Sitesi, Bursa'nın doğusunda eski  Ankara  yolu üzerinde, merkeze 17 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Prefabrik yapılan birimlerin iki ve dört katlı olarak tasarlandığı projede, her meslek grubunun üretim alanının yanında deposu, ıslak hacimleri bulunuyor. 


Sanayi sitesi, sosyal donatıları ve esnafın ihtiyaçlarına cevap verecek yapısı ile büyük bir yerleşke niteliğine de sahip olacak. Toplam inşaat alanı 1,5 milyon metrekare olan projede, farklı meslek gruplarına yönelik planlanan 2 bin 988 iş yerinin yanında 135 ticari birime de yer verilecek. Sitede bulunacak meslek grupları ve iş yeri sayıları şöyle: "Ayakkabıcılar 159, bıçakçılar 16, PVC ve camcılar 42, demirciler 480, elektrikçiler 78, gıdacılar 111, ısıtıcılar 136, matbaacılar 91, mobilyacılar 264, oto boyacılar 55, oto kaıoserciler 53, oto kauçukçular 123, oto tamirciler 515, oto yedek parçacılar 166. soğutucular 48, dokumacılar 325, işlemeciler 46, konfeksiyoncular 83, yat ve vat malzemeci imalatçıları 14."


Yedigün Gazetesi