TOKİ işbirliğiyle konut yapılacak arsada hasat bekleniyor

TOKİ işbirliğiyle konut yapılacak arsada hasat bekleniyorKonya Akören'de satın alınmadan önce TOKİ arazisinde ekilen arpa ve buğdayın hasat edilmesi bekleniyor.


Akören belediyesi, bir süre önce,  TOKİ  işbirliğiyle yaptırılacak toplu konutlar için toplam 20 bin metrekarelik alanı arsa sahipleriyle anlaşarak satın aldı. Arsanın1.500 metre karelik bölümünde ise şu anda, eski sahipleri tarafından satın alınmadan önce ekilen arpa ve buğday bulunuyor.

Akören Belediye Başkanı Tahir Dinç, söz konusu yaklaşık 20 bin metrekarelik arazinin bu yıl başında hisse sahiplerinden satın alındığı söyledi. Bu arazilerin bir bölümündeki arpa ve buğdayların hasat edilmeyi beklediğini ifade eden Dinç, şunları kaydetti: "Arpa ve buğday, hasat edilecek duruma geldi. Burada hukuka, kanunlara ters düşen ve kasti bir durum söz konusu değil. TOKİ'nin toplu konut alanı içinde, bir vatandaş arsasını satmadan önce arpa ve buğday ekmiş. Daha sonra da belediye olarak bu arsanın da mülkiyetini satın aldık.Yani ekilen bir araziyi satın almış olduk. Yaklaşık bin 500 metrekarelik alandaki arpa ve buğdayları, vatandaştan işlemesini istedik. Toplu konut alanında şantiye inşaatı da başladı. İnşaata mani bir durum söz konusu değil."