TOKİ Konutlarına rekor başvuru

TOKİ Konutlarına rekor başvuruToplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca Şanlıurfa'da alt gelir grubu için inşa ettirilen 132 konutun talihlileri, 6 bin 724 müracaat arasından noter huzurunda, kura çekilişiyle belirlendi.


Atatürk Spor Salonunda yapılan kura çekimi öncesinde vatandaşlar, güvenlik noktalarında üst araması yapıldıktan sonra içeri alındı.
Mevzuat gereği, başvuruda bulunan 3 şehit ailesine kura çekilişine dahil edilmeden konutları verildi. 23 gazi yakını ise kura çekilişine dahil edildi.
Noter huzurunda yapılan kura çekilişin sonunda ev sahibi olanların büyük sevinç yaşadığı görüldü.
Bu arada akülü motosikletiyle çekişilin yapıldığı salona giren Murat Beyazkuş adlı bedensel engelli vatandaş,  TOKİ  yetkililerine şehit ve gazi yakınları gibi bedensel engellilere de konut edindirme konusunda kolaylık sağlanması talebinde bulundu.
Yetkililer, Beyazkuş'un talebini değerlendireceklerini belirttiler.
TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Murat, törende yaptığı konuşmada, Şanlıurfa'da şu ana kadar 14 şantiyede, tamamlanan ve inşası devam eden olmak üzere toplam 4 bin 248 konut yapıldığını belirtti.
TOKİ'nin bundan sonraki hedefleri arasında alt gelir grubu ve dar gelirlilere yönelik konut üretimini arttırmak olduğunu ifade eden Murat, Şanlıurfa'da konut uygulamalarının yanı sıra okul, sağlık ocağı, cami ve kreş inşaatları da yaptıklarını söyledi.
Alt gelir grubu için inşa edilen 132 konuta, 6 binin üzerinde müracaat yapıldığını aktaran Murat, 4 bin YTL'lik peşinat tutarı, 15-20 yıllık vade seçenekleri ve aylık 275 YTL'lik taksitlerin konut satışlarını cazip hale getirdiğini kaydetti.

Kaynak: Hürriyetemlak.com