TOKİ rekora ve ödüle doymuyor

TOKİ rekora ve ödüle doymuyor

Başlattığı konut atağı ile Türkiye'deki istatistikleri değiştiren TOKİ'ye ödül üstüne ödül yağıyor. TOKİ Barcelona Meeting Point jürisince "En iyi uluslararası gayrımenkul projesi" seçildi

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Türkiye'nin tüm il ve ilçelerinde başlattığı konut atağı ile Türkiye tarihinde rekor kırdı. Kurulduğu 1984 yılından 2003 yılına kadar 43 bin konut üreten TOKİ, 2003 yılından itibaren, sadece 4 yılda, 371 ilçede, 283 bin 147 konutu tamamladı. TOKİ, bu alanda ülke istatistiklerini değiştirirken, diğer taraftan da dünya rekoru kırdı.


DÜNYANIN EN İYİSİ


TOKİ'nin kısa sürede, kalitesi yüksek ve piyasa koşullarına göre cazip konut üretmesi dünyanın da dikkatini çekti.  TOKİ  Başkanı Erdoğan Bayraktar, "Türkiye'de alt gelir grubu için konut tedarikine yönelik olarak sağlamış olduğu eşsiz katkılarından ve hizmetlerinden dolayı" İspanya Kraliyet Ailesi tarafından verilen Kraliyet Şovalyesi Brövesi'ne layık görülürken, Barcelona Meeting Point jürisi "En İyi Uluslararası Gayrimenkul Projesi" için TOKİ'yi seçti. Ödül, 600'ü aşkın kişinin katılımıyla 8 Kasım Perşembe günü İspanya La Vanguardia'da Hotel Catalonia Rambla'da düzenlenecek törende verilecek.


SADECE KONUT ÜRETMEDİ


Sadece konut yapmakla da kalmayan TOKİ, 229 ilköğretim okulu, 72 lise, 48 anaokulu, 15 hastane, 66 sağlık ocağı, 270 ticaret merkezi, 60 spor salonu ve 224 camiyi hizmete açtı. TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Yeni Şafak'a yaptığı açıklamada, TOKİ'nin kısa sürede büyük performans sergilediğini söyledi.