TOKİ şimdi de sosyal tesis atağına geçiyor

TOKİ şimdi de sosyal tesis atağına geçiyor

TOKİ, 75 sağlık tesisi, 69 sosyal hizmet kompleksi, 360 eğitim tesisi yapacak.


Ayrıca 19 ilde 3 bin 360 lojman, 19 misafirhane yapılacak. Toplu Konut İdaresi (TOKİ), ilgili kurumlarla yaptığı protokollar çerçevesinde, kamunun eğitim, sağlık, sosyal hizmet ile savunma alanındaki yatırımlarının kısa sürede gerçekleşmesini sağlıyor. TOKİ'den verilen bilgiye göre, idare, şimdiye kadar, Sağlık Bakanlığı ile imzalanan protokol çerçevesinde 75 adet sağlık tesisi, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol çerçevesinde 360 eğitim tesisi, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) ile imzalanan protokol çerçevesinde de 69 adet sosyal hizmet kompleksinin yapımını üstlendi. Milli Savunma Bakanlığı ile yapılan protokol çerçevesinde de 19 ilde 3 bin 360 adet ojman ve 587 üniteli 19 misafirhanenin yapımı programa bağlandı. TOKİ, bu kapsamda,  Ankara  Sincan-Yenikent'te Şehit Üsteğmen Hasan Şahan Kışlası Lojmanları'nın yapımına, yarın yapılacak temel atma töreniyle başlayacak.

64 hastane yapılacak

Yapılan belirlemelere göre, TOKİ'nin Milli Savunma Bakanlığı imzaladığı protokol çerçevesinde yapımını üstlendiği lojman ve misafirhanelerin çok büyük bölümü, Doğu ve Güneydoğu'da bulunuyor. Böylece, askeri kurumlar için, 19 ilde 3 bin 360 adet lojman ile 587 üniteli 19 misafirhane yapılmış olacak.

Sağlık Bakanlığı ile imzalanan protokol kapsamında, 62 hastane, 1 kampus hastane, 1 entegre hastane, 1 sağlık kompleksi, 1 tane acil servis, 5 sağlık ocağı, 3 lojman, 1 sağlık tesisi yapacak. Halen 26 hastane, 1 sağlık ocağı ve 2 lojman ve bir acil servisinin inşaatı devam ediyor. 7 hastane, 2 sağlık ocağı ve bir lojmanın yapımına ilişkin dosyalar ise ihale aşamasında.

Yeni Şafak