TOKİ talebi anketle belirleyecek

TOKİ talebi anketle belirleyecek

Bilecik'in Söğüt İlçe Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliğiyle yaptırılması planlanan toplu konut projesi için anket yöntemiyle talepler belirlenecek.


Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, ilçede toplu konut yapılması için  TOKİ  idarecileriyle görüştüğünü belirterek, TOKİ'nin isteği doğrultusunda bölgede talebi belirlemek için anket uygulaması başlattıklarını kaydetti.


Belediyede oluşturulan birimden alacakları anket formlarını dolduran vatandaşların formları, 17 Aralık tarihine kadarr Fen İşleri Müdürlüğüne teslim etmeleri gerektiğini ifade eden Aydoğdu, şöyle konuştu: "Başvuru sahibinin 30 yaşını aşmış olması, kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının tapuya kayıtlı konutu olmaması şartı bulunuyor. Anket formlarının doldurulmasından sonra TOKİ'ye tekrar giderek talepleri bildireceğiz. TOKİ'nin vereceği kararı ve şartları daha sonra Söğüt halkıyla paylaşarak nihai kararı, vatandaşın istekleri doğrultusunda bir sonuca bağlayacağız."


Aydoğdu'nun verdiği bilgiye göre, 65 metrekarelik 2 oda 1 salon konutun tahmini satış bedeli 45-50 bin YTL, 80 metrekarelik 2 oda 1 salon konut 57-62 bin YTL, 90 metrekarelik 2 oda 1 salon konut 65-70 bin YTL, 140 metrekarelik 3 oda 1 salon konut 95 bin YTL ve üzerinde. Alt gelir grubu dairelerde 6 bin YTL peşinat, 180 ay vade, 90 metrekare ve üzerindeki grubunda ise konut satış bedelinin yüzde 15'i peşin kalanı ise 120 ay taksit olarak satılması planlanıyor.