28 / 06 / 2022

TOKİ Van Gürpınar için başvurular başladı!

TOKİ Van Gürpınar için başvurular başladı!

Van’ın Gürpınar Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından hayata geçirilecek olan Van Gürpınar TOKİ Konutları için başvurular başladı. 
Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre;  Gürpınar Belediyesi, hem memur kesimini ilçede tutarak ekonomik ve canlılık getirmek hem de ilçenin yıllardır beklediği konut ihtiyacını tamamlamak adına  TOKİ  ile çalışmalara başladı. 

 

Önümüzdeki günlerde yapımına başlanacak olan TOKİ Van Gürpınar projesinde  3+1 ve 2+1 dairler yer alacak. Projede avantajlı ve kolay ödeme planları bulunacak. 

 

Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı proje hakkında şu açıklamaları yaptı;  "Gürpınar’ın Van’a yakın olmasını fırsata çevirmek istiyoruz. Bu açıdan sadece ilçemizde çalışan memurlar için değil, Van’da çalışan herkes için Gürpınar Konakları iyi bir seçenek. ‘Van’da çalış ama Gürpınar’da otur’ diyoruz. Çünkü huzur kenti ilçemizin lüks dairelerinde kalıp, Van’daki işinize 15 dakika içerisinde gidebilirsiniz. Bu fırsatın iyi değerlendirilmesini istiyoruz. Gürpınar Konakları sadece Gürpınar’ın değil Van ilinin prestij projelerinden biri olacaktır. Havası, suyu, güneşiyle tamamen yaşanılabilir bir şehir inşa etmek için çalışıyoruz ve Allah’ın izniyle bunu hep birlikte başaracağız. Gürpınar’ın kalkınması için yakaladığımız bu hizmet ve yatırım atağından isteyen herkes faydalanabilir. Her şey daha yaşanabilir bir Gürpınar için."