TOKİ vatandaşı dolandırıcılara karşı uyardı!

TOKİ vatandaşı dolandırıcılara karşı uyardı! TOKİ vatandaşı dolandırıcılara karşı uyardı!

TOKİ Başkanı Turan: "Dolandırıcılar uydurma TOKİ sözleşmesi hazırlıyor, vatandaşlarımıza, 'Size öncelikli alım tanıyacağız' gibi vaatlerde bulunuyor. Sözleşmelerde 'Kurasız Satış' ibaresine yer vererek vatandaşları kandırıyorlar" dedi.

TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, sahtekarların TOKİ'nin ismini kullanarak vatandaşları dolandırdığını belirterek, "Size öncelik tanıyacağız' diyen bu kişiler uydurma  TOKİ  sözleşmesi hazırlıyor. Bu sahte sözleşmelerde 'Kurasız Satış' ibaresine yer vererek belli bir miktar peşinat alınıp sözde vade uygulanacağı belirtiliyor. Dolandırıcılar peşinat alındıktan sonra ortadan kayboluyorlar" dedi.


Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşları söz konusu dolandırıcılara karşı uyardı. 


TOKİ'nin ismi kullanılarak sahtekarlık ve dolandırıcılık girişiminde bulunulduğunu dile getiren Turan, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için, TOKİ ve yetkili bankalar dışında kimseye itibar etmemesi, iş ve işlem yapmaması gerektiğini vurguladı.


Turan, sahtekarların, uydurma TOKİ sözleşmesi hazırladıklarını kaydederek, "TOKİ amblemli kaşe ve benim ismimle atılan sahte imzanın bulunduğu bu sözleşmelerde özellikle 'Kurasız Satış' ibaresine yer verilerek vatandaşlar kandırılıyor. Bu sahte sözleşmelerde belli bir miktar peşinat alınıp sözde vade uygulanacağı hükmü var. Peşinat alındıktan sonra ortadan kayboluyorlar. Vatandaşlarımız bize müracaat edince dolandırıldığını fark ediyor. Vatandaşlarımızın umutlarını çalan bu sahtekar ve dolandırıcılar karşı vatandaşlarımız daha fazla dikkat etmelidir" diye konuştu.


- "Müracaatlar yetkili banka aracılığıyla"

Turan, TOKİ tarafından satışa sunulan konutların satış ve devir işlemlerinin sadece yetkili bankalar aracılığı ile yapılmakta olduğunu ifade ederek, kurumun ismini ve logosunu kullanarak vatandaşlardan para toplayan, son zamanlarda da özellikle emeklileri kandıran dolandırıcılara karşı halkın daha duyarlı olması gerektiğini bildirdi.


Her yıl binlerce dar gelirli vatandaşı sevindirdiklerini belirten Turan, "Her şeyin olduğu gibi bu işin de suistimalini yapanlar var. Vatandaşlarımıza, 'Size öncelikli alım tanıyacağız' diyerek onlardan para topluyorlar. Bu tarz girişimlerde bulunan vatandaşlar resmi mercilere başvurarak haklarını aramalı" ifadelerini kullandı.


- Suç duyurusunda bulunuldu, suçüstü yapıldı

Turan, TOKİ'nin adını kullanarak yapılan dolandırıcılık olaylarına karşı savcılığa suç duyurularında bulunduklarını, bazı yerlere de suçüstü yaptıklarını kaydederek, TOKİ'ye kurumun dışında sadece bankalar vasıtasıyla müracaat alındığının altını çizdi.


"Bizim yönlendirdiğimiz bankalar dışında hiçbir yere, kuruma, kişiye para yatıramazsınız, onlardan daire talep edemezsiniz. Bizim yönlendirdiğimiz bankalar dışında bir müracaat yeri yoktur. Şahıs, kurum ve şirkete müracaat olamaz" diyen Turan, vatandaşlara dolandırıcılar konusunda daha duyarlı olmaları çağrısında bulundu.


Turan, bu konudaki takiplerini sürdürdüklerini belirterek, "TOKİ adına kendilerine bir şey söylendiğinde, yapıldığında bunu idareye mail ve ALO TOKİ (444 86 54) iletişim kanalıyla ya da Başbakanlık İletişim Merkezi'ne şikayette bulunsunlar. Biz takipçisi oluruz" diyerek sözlerini noktaladı.


TOKİ adıyla 700 kişi dolandırıldı!AA


Haber Akşam'da şu şekilde yer aldı


TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, sahtekârların TOKİ'nin ismini kullanarak vatandaşları dolandırdığını belirterek, "Size öncelik tanıyacağız' diyen bu kişiler uydurma TOKİ sözleşmesi hazırlıyor. Bu sahte sözleşmelerde 'Kurasız Satış' ibaresine yer vererek belli bir miktar peşinat alınıp sözde vade uygulanacağı belirtiliyor. Dolandırıcılar peşinat alındıktan sonra ortadan kayboluyorlar" dedi. Turan, yaptığı açıklamada, konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşları söz konusu dolandırıcılara karşı uyardı. 


UYDURMA SÖZLEŞME YAPILIYOR

Turan, sahtekârların, uydurma TOKİ sözleşmesi hazırladıklarını kaydederek, "TOKİ amblemli kaşe ve benim ismimle atılan sahte imzanın bulunduğu bu sözleşmelerde özellikle 'Kurasız Satış' ibaresine yer verilerek vatandaşlar kandırılıyor. Bu sahte sözleşmelerde belli bir miktar peşinat alınıp sözde vade uygulanacağı hükmü var. Peşinat alındıktan sonra ortadan kayboluyorlar. Vatandaşlarımız bize müracaat edince dolandırıldığını fark ediyor. Vatandaşlarımızın umutlarını çalan bu dolandırıcılara karşı daha fazla dikkat etmelidir" diye konuştu.


SUÇÜSTÜ YAPIYORUZ

Başkan Ergün Turan, TOKİ'nin adını kullanarak yapılan dolandırıcılık olaylarına karşı savcılığa suç duyurularında bulunduklarını, bazı yerlere de suçüstü yaptıklarını kaydederek, TOKİ'ye kurumun dışında sadece bankalar vasıtasıyla müracâât alındığının altını çizdi.


200 milyon lirayla ortadan kayboldu  

TOKİ Başkanı Turan'ın bu uyarıyı yapmasına sebep olan olay ise kamuoyuna da yansıyan dolandırıcılık haberleri. Kendisini 'eski AK Parti Sivas Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı' olarak tanıtan Emre K. isimli bir kişinin TOKİ’den ev verme vaadiyle yüzlerce kişiyi dolandırdığı ortaya çıktı. Emre K.'nin topladığı yaklaşık 200 milyon TL’yle ortadan kaybolduğu belirtildi.


Suistimal ediliyor

Her yıl binlerce dar gelirli vatandaşı sevindirdiklerini belirten Turan, "Bu işin de suistimalini yapanlar var. Vatandaşlarımıza, 'Size öncelikli alım tanıyacağız' diyerek para topluyorlar" ifadelerini kullandı.  


Emekliler hedefte

Turan, konutların satış ve devir işlemlerinin sadece yetkili bankalar aracılığıyla yapıldığını belirterek, son zamanlarda özellikle emeklileri kandıran dolandırıcılara karşı halkın daha duyarlı olması gerektiğini bildirdi. 


Akşam 

Bu haber Yeni Şafak Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı


TOKİ Başkanı Ergün Turan, vatandaşları sahtekar ve dolandırıcılara karşı dikkatli olma konusunda uyarıdı. Turan, "Dolandırıcılar uydurma TOKİ sözleşmesi hazırlıyor. Sözleşmelerde 'kurasız satış' ibaresine yer vererek vatandaşları kandırıyorlar. Vatandaşlarımız bize müracaat edince dolandırıldığını farkediyor'' dedi.


Son zamanlarda sıklaşan dolandırıcılık olaylarına bir yenisi eklendi. TOKİ'nin ismi kullanılarak sahtekarlık ve dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu tespit edildi.Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için, TOKİ ve yetkili bankalar dışında kimseye itibar etmemesi, iş ve işlem yapmaması gerektiğini vurguladı. Sahtekarların, uydurma TOKİ sözleşmesi hazırladıklarını kaydeden Turan, “TOKİ amblemli kaşe ve benim ismimle atılan sahte imzanın bulunduğu bu sözleşmelerde özellikle 'Kurasız Satış' ibaresine yer verilerek vatandaşlar kandırılıyor. Bu sahte sözleşmelerde belli bir miktar peşinat alınıp sözde vade uygulanacağı hükmü var. Peşinat alındıktan sonra ortadan kayboluyorlar. Vatandaşlarımız bize müracaat edince dolandırıldığını fark ediyor. Vatandaşlarımızın umutlarını çalan bu sahtekar ve dolandırıcılar karşı vatandaşlarımız daha fazla dikkat etmelidir" diye konuştu.


'ÖNCELİKLİ ALIM' BAHANESİYLE KANDIRIYORLAR


Turan, TOKİ tarafından satışa sunulan konutların satış ve devir işlemlerinin sadece yetkili bankalar aracılığı ile yapıldığının altını çizdi. Turan, kurumun ismini ve logosunu kullanarak vatandaşlardan para toplayan, son zamanlarda da özellikle emeklileri kandıran dolandırıcılara karşı halkın daha duyarlı olması gerektiğini bildirdi. Her yıl binlerce dar gelirli vatandaşı sevindirdiklerini belirten Turan, “Her şeyin olduğu gibi bu işin de suistimalini yapanlar var. Vatandaşlarımıza, 'Size öncelikli alım tanıyacağız' diyerek onlardan para topluyorlar. Bu tarz girişimlerde bulunan vatandaşlar resmi mercilere başvurarak haklarını aramalı" ifadelerini kullandı.


TAKİPLERİMİZ SÜRÜYOR

Turan, bu konudaki takiplerini sürdürdüklerini belirterek, “TOKİ adına kendilerine bir şey söylendiğinde, yapıldığında bunu idareye mail ve ALO TOKİ (444 86 54) iletişim kanalıyla ya da Başbakanlık İletişim Merkezi'ne şikayette bulunsunlar. Biz takipçisi oluruz" diyerek sözlerini noktaladı.

Suçüstü yaptık


Turan, TOKİ'nin adını kullanarak yapılan dolandırıcılık olaylarına karşı savcılığa suç duyurularında bulunduklarını, bazı yerlere de suçüstü yaptıklarını kaydederek, TOKİ'ye kurumun dışında sadece bankalar vasıtasıyla müracaat alındığının altını çizdi. “Bizim yönlendirdiğimiz bankalar dışında hiçbir yere, kuruma, kişiye para yatıramazsınız, onlardan daire talep edemezsiniz. Bizim yönlendirdiğimiz bankalar dışında bir müracaat yeri yoktur" dedi.


Yeni Şafak 


HaberSabah'ta şöyle yer aldı;

TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı. Başkan Turan, sahtekarların idarenin ismini kullanarak vatandaşları dolandırdığını belirterek, "Size öncelik tanıyacağız' diyen bu kişiler uydurma TOKİ sözleşmesi hazırlıyor. Bu sahte sözleşmelerde 'Kurasız Satış' ibaresine yer vererek belli bir miktar peşinat alınıp sözde vade uygulanacağı belirtiliyor. Dolandırıcılar peşinat alındıktan sonra ortadan kayboluyorlar" dedi.


DUYARLILIK ÇAĞRISI

Başkan Turan, TOKİ tarafından satışa sunulan konutların satış ve devir işlemlerinin sadece yetkili bankalar aracılığı ile yapıldığını belirterek, kurumun ismini ve logosunu kullanarak vatandaşlardan para toplayan, son zamanlarda da özellikle emeklileri kandıran dolandırıcılara karşı halkın daha duyarlı olması gerektiğini bildirdi. Turan, "Her şeyin olduğu gibi bu işin de suiistimalini yapanlar var. Vatandaşlar resmi mercilere başvurarak haklarını aramalı" uyarısında bulundu.Sabah 

Bu haber Diriliş Postası Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı


TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, sahtekarların TOKİ'nin ismini kullanarak vatandaşları dolandırdığını belirterek, "Size öncelik tanıyacağız' diyen bu kişiler uydurma TOKİ sözleşmesi hazırlıyor. Dolandırıcılar peşinat alındıktan sonra ortadan kayboluyorlar" dedi.


TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşları söz konusu dolandırıcılara karşı uyardı. 


TOKİ'nin ismi kullanılarak sahtekarlık ve dolandırıcılık girişiminde bulunulduğunu dile getiren Turan, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için, TOKİ ve yetkili bankalar dışında kimseye itibar etmemesi, iş ve işlem yapmaması gerektiğini vurguladı.


Turan, sahtekarların, uydurma TOKİ sözleşmesi hazırladıklarını kaydederek, "TOKİ amblemli kaşe ve benim ismimle atılan sahte imzanın bulunduğu bu sözleşmelerde özellikle 'Kurasız Satış' ibaresine yer verilerek vatandaşlar kandırılıyor. Bu sahte sözleşmelerde belli bir miktar peşinat alınıp sözde vade uygulanacağı hükmü var. Peşinat alındıktan sonra ortadan kayboluyorlar. Vatandaşlarımız bize müracaat edince dolandırıldığını fark ediyor. Vatandaşlarımızın umutlarını çalan bu sahtekar ve dolandırıcılar karşı vatandaşlarımız daha fazla dikkat etmelidir" diye konuştu.


“Müracaatlar yetkili banka aracılığıyla”


Turan, TOKİ tarafından satışa sunulan konutların satış ve devir işlemlerinin sadece yetkili bankalar aracılığı ile yapılmakta olduğunu ifade ederek, kurumun ismini ve logosunu kullanarak vatandaşlardan para toplayan, son zamanlarda da özellikle emeklileri kandıran dolandırıcılara karşı halkın daha duyarlı olması gerektiğini bildirdi.

Her yıl binlerce dar gelirli vatandaşı sevindirdiklerini belirten Turan, "Her şeyin olduğu gibi bu işin de suistimalini yapanlar var. Vatandaşlarımıza, 'Size öncelikli alım tanıyacağız' diyerek onlardan para topluyorlar. Bu tarz girişimlerde bulunan vatandaşlar resmi mercilere başvurarak haklarını aramalı" ifadelerini kullandı.


Suç duyurusunda bulunuldu, suçüstü yapıldı


Turan, TOKİ’nin adını kullanarak yapılan dolandırıcılık olaylarına karşı savcılığa suç duyurularında bulunduklarını, bazı yerlere de suçüstü yaptıklarını kaydederek, TOKİ’ye kurumun dışında sadece bankalar vasıtasıyla müracaat alındığının altını çizdi.


“Bizim yönlendirdiğimiz bankalar dışında hiçbir yere, kuruma, kişiye para yatıramazsınız, onlardan daire talep edemezsiniz. Bizim yönlendirdiğimiz bankalar dışında bir müracaat yeri yoktur. Şahıs, kurum ve şirkete müracaat olamaz” diyen Turan, vatandaşlara dolandırıcılar konusunda daha duyarlı olmaları çağrısında bulundu.

Turan, bu konudaki takiplerini sürdürdüklerini belirterek, “TOKİ adına kendilerine bir şey söylendiğinde, yapıldığında bunu idareye mail ve ALO TOKİ (444 86 54) iletişim kanalıyla ya da Başbakanlık İletişim Merkezi’ne şikayette bulunsunlar. Biz takipçisi oluruz” diyerek sözlerini noktaladı.


Diriliş Postası 


Bu haber Vahdet Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı 


Uydurma TOKİ sözleşmesiyle vatandaşları kandıranlara karşı dikkatli olunması çağrısı yapan M. Ergün Turan, "TOKİ ve yetkili bankalar dışında kimseye itibar etmeyin" dedi. 

TOKİ Başkam M. Ergün Turan, konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşların dolandırıcıların hedefi olduğunu söyledi. 

TOKİ'nin ismi kullanılarak sahtekarlık ve dolandırıcılık girişiminde bulunulduğunu dile getiren Turan, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için, TOKİ ve yetkili bankalar dışında kimseye itibar etmemesi, is ve işlem yapmaması gerektiğini vurguladı. 


KURASIZ ŞATIŞLA KANDIRIYORLAR 

Turan, sahtekarların, uydurma TOKİ sözleşmesi hazırladıklarını kaydederek, "TOKİ amblemli kase ve benim ismimle atılan sahte imzanın bulunduğu bu sözleşmelerde özellikle 'Kurasız Satış' ibaresine yer verilerek vatandaşlar kandırılıyor. Bu sahte sözleşmelerde belli bir miktar peşinat alınıp sözde vade uygulanacağı hükmü var. Peşinat alındıktan sonra ortadan kayboluyorlar. 

Vatandaşlarımız bize müracaat edince dolandırıldığını fark ediyor. Vatandaşlarımızın umutlarını çalan bu sahtekar ve dolandırıcılara karsı vatandaşlarımız daha fazla dikkat etmelidir" diye konuştu. 


RESMİ MERCİLERE RAŞVURUN 

Turan, TOKİ tarafından satışa sunulan konutların satış ve devir işlemlerinin sadece yetkili bankalar aracılığı ile yapılmakta olduğunu ifade ederek, kurumun ismini ve logosunu kullanarak vatandaşlardan para toplayan, son zamanlarda da özellikle emeklileri kandıran dolandırıcılara karşı halkın daha duyarlı olması gerektiğini bildirdi. 


Her yıl binlerce dar gelirli vatandaşı sevindirdiklerini belirten Turan, "Her şeyin olduğu gibi bu işin de suiistimalini yapanlar var. Vatandaşlarımıza, 'Size öncelikli alım tanıyacağız' diyerek onlardan para topluyorlar. Bu tarz girişimlerde bulunan vatandaşlar resmi mercilere başvurarak haklarını aramalı" ifadelerini kullandı. 


VahdetBu haber İstiklal Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;
Toplu Konut İdaresi (TÖKİ) Başkanı M. Ergün Turan, son dönemde yaşanan mağduriyetler için açıklama yaptı. TOKİ’nin ismi kullanılarak sahtekârlık ve dolandırıcılık girişiminde bulunulduğunu dile getiren Turan' vatandaşların mağduriyet yaşamaması için, TOKİ ve yetkili bankalar dışında kimseye itibar etmemesi, iş ve işlem yapmaması gerektiğini vurguladı.

Turan, sahtekârlara, uydurma TOKÎ sözleşmesi hazırladıklarını kaydederek, “TOKİ amblemli kaşe ve benim ismimle atılan sahte imzanın bulunduğu bu sözleşmelerde özellikle ‘Kurasız Satış’ ibaresine yer verilerek vatandaşlar kandırılıyor. Bu sahte sözleşmelerde belli bir miktar peşinat alınıp sözde vade uygulanacağı hükmü var. Peşinat alındıktan sonra ortadan kayboluyorlar. Vatandaşlarımız bize müracaat edince dolandırıldığını fark ediyor. Vatandaşlarımızın umutlarını çalan bu sahtekâr ve dolandırıcılar karşı vatandaşlarımız daha fazla dikkat etmelidir” diye konuştu.

“MÜRACAATLAR YETKİLİ BANKA ARACILIĞIYLA”

Her yıl binlerce dar gelirli vatandaşı sevindirdiklerini belirten Turan, “Her şeyin olduğu gibi bu işin de suistimalini yapanlar var. Vatandaşlarımıza, ‘Size öncelikli alım tanıyacağız’ diyerek onlardan para topluyorlar. Bu tarz girişimlerde bulunan vatandaşlar resmi mercilere başvurarak haklarını aramalı” ifadelerini kullandı. Turan, TOKİ tarafından satışa sunulan konutların satış ve devir işlemlerinin sadece yetkili bankalar aracılığı ile yapılmakta olduğunu ifade ederek, kurumun ismini ve logosunu kullanarak vatandaşlardan para toplayan, son zamanlarda da özellikle emeklileri kandıran dolandırıcılara karşı halkın daha duyarlı olması gerektiğini bildirdi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU, SUÇÜSTÜ YAPILDI

Turan, TOKİ'nin adını kullanarak yapılan dolandırıcılık olaylarına karşı savcılığa suç duyurularında bulunduklarını, bazı yerlere de suçüstü yaptıklarını kaydederek, TOKİ'ye kurumun dışında sadece bankalar vasıtasıyla müracaat alındığının altını çizdi. "Bizim yönlendirdiğimiz bankalar dışında hiçbir yere, kuruma, kişiye para yatıramazsınız, onlardan daire talep edemezsiniz. Bizim yönlendirdiğimiz bankalar dışında bir müracaat yeri yoktur" dedi.İstiklal