04 / 12 / 2022

TOKİ Yunuseli BGC Konutları, Türkiye'ye örnek olacak!

TOKİ Yunuseli BGC Konutları, Türkiye'ye örnek olacak!

TOKİ’nin Türkiye genelinde çok katlı yapıların inşasından uzaklaşarak, yaşanabilir mahalleler oluşturmaya çalıştığını Turan, Yunuseli’ndeki BGC konutlarının ’mahalle oluşturma’ konseptiyle tamamlanacağını ve tüm Türkiye’ye örnek olacağını söyledi.TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Yunuseli’ndeki BGC konutlarının ’mahalle oluşturma’ konseptiyle tamamlanacağını ve tüm Türkiye’ye örnek olacağını söyledi.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı ile birlikte Yunuseli’de kurulu şantiyeye giden  TOKİ  Başkanı Mehmet Ergün Turan, projedeki ilerlemeye ilişkin yüklenici Tuna Mühendisliğin sahibi Celal Tuna’dan bilgi aldı. TOKİ’nin Türkiye genelinde çok katlı yapıların inşasından uzaklaşarak, yaşanabilir mahalleler oluşturmaya çalıştığını, bunlardan ilkinin de Yunuseli BGC Evleri olduğunu ifade eden TOKİ Başkanı Turan, “Dikey mimariden yatay mimariye geçeceğimizi yaklaşık bir yıl önce açıklamıştım. Bu mimarinin en güzel örneğini Yunuseli’de devam eden BGC Evleri’nde ortaya konuyoruz. Yunuseli BGC konut projesinde yatay mimari başta olmak üzere tüm hassasiyetlerimizi hayata geçiriyoruz. Yunuseli BGC konut projesi tamamlandıktan sonra sosyal donatı alanlarımızla, Türkiye’nin gurur duyacağı eser olacak” dedi.

Projeyi adım adım izlediğini ve her aşamasından bilgi sahibi olduğunu sözlerine ekleyen Turan, inşaat kalitesinin üst seviyede olduğunu, kullanılan malzemelerin de titizlikle seçildiğine dikkat çekti. Konutların bir an önce tamamlanması için yüklenici Tuna Mühendisliğin sahibi Celal Tuna’nın kaliteli imalat yaptığını belirten Turan, “BGC Başkanı Nuri Kolaylı projeyle çok ilgili. Bursa’daki basın mensubu arkadaşlarımızı ekonomik koşullarda ev sahibi yapmanın çabası içindeyiz. Bunu kaliteden ödün vermeden en kısa sürede gerçekleştirmeliyiz” diye konuştu.

Özgün bir projeyi Bursa’ya ve ilde görev yapan basın mensuplarına kazandırmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Kolaylı da, TOKİ BGC Konutları’nın çok özel bir proje olduğunu söyledi. Kolaylı, “Başlangıçtan bu güne gerek planlaması, çevre düzeni ve mimarisi, gerekse iç dizaynı ve net kullanım alanları ile Bursa Gazeteciler Cemiyeti TOKİ işbirliğinde yapılmış özgün bir çalışma. Projemiz, TOKİ’nin Bursa Gazeteciler Cemiyeti için özel olarak uygulayacağı bir yatırım. Türkiye’de eşi benzeri yok” açıklamasını yaptı.

Projenin gerçekleşmesinde önemli destekler aldığını kaydeden Kolaylı, “Öncelikle bürokratik işlemleri kolaylaştıran ve bize sürekli destek olan eski TBMM Başkanımız ve Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç’a, Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu’na, TOKİ’ye örgütlü başvuru yapmamızı sağlayan ve her aşamada desteğini esirgemeyen Bursa Valisi Münir Karaloğlu’na, Bursa Milletvekilimiz Hüseyin Şahin’e, imar planlarından çevre düzenine kadar her detayla ilgilenerek yanımızda olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye, ilçesinde bize kucak açan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a içtenlikle teşekkür ediyorum. Ayrıca, bizim kadar büyük bir heyecanla projenin gerçekleşmesi için çaba gösteren TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’a ve emeği geçen bütün TOKİ mensuplarına şükranlarımı sunuyorum. Zor koşullarda ve düşük maaşlarla fedakarca görev yapan meslektaşlarımız, sizlerin sayesinde kendi evlerinde ikamet etme olanağına kavuşacaklar” diye konuştu.Hürriyet 
Geri Dön