TOKİ Yüreğir konut başvuruları ay sonuna kadar uzatıldı!

TOKİ Yüreğir konut başvuruları ay sonuna kadar uzatıldı! TOKİ Yüreğir konut başvuruları ay sonuna kadar uzatıldı!

Yüreğir Belediyesi öz kaynakları ile Atakent Mahallesi’nde TOKİ tarafından inşa edilecek olan 644 dairelik Sosyal Konut projesinin başvuruları ay sonuna kadar devam edecek. 
Yüreğir Atakent Mahallesi'nde yükselen 664 dairelik sosyal konut projesinde başvurular Şubat ayı sonuna kadar uzatıldı. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan yaptığı açıklamada, konut başvurularının Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi’nde alındığını belirterek, “Yoğun talep nedeniyle konut başvurularını şubat ayı sonuna kadar uzattık’’ dedi.

Başkan Çelikcan, ’’Bütün amacımız vatandaşlarımızın içerisinde her türlü sosyal donatıları kreş, kapalı yüzme havuzu, kapalı spor salonu olan sıcak bir yuvaya kavuşmalarıdır’’ diye konuştu.

Sosyal konut projesi ile dar gelirli vatandaşların da ev hayalinin gerçekleşeceğini söyleyen Çelikcan, ’’Atakent Mahallemizde 644 konutluk projemizin inşaatı büyük bir hızla devam ediyor. Hedefimiz 2018 yılı sonunda projeyi tamamlayıp noter huzurunda yapılacak kura ile konutlarımızı hak sahiplerine teslim etmektir. Sosyal konut yapmaya uygun alanlar olduğu zaman sosyal konut projesine devam etmeyi planlıyoruz’’ dedi.