12 / 08 / 2022

TOKİ'den Kütahya Emet'e 219 konut yeni konut geliyor!

TOKİ'den Kütahya Emet'e 219 konut yeni konut geliyor!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Kütahya’nın Emet İlçesi’nde inşa edilecek olan 219 konutun ihalesi gerçekleştirdi. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Kütahya’nın Emet İlçesi’nde inşa edilecek olan 219 konutun ihalesi gerçekleştirdi. 

 

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; konutlar yükseklikleri zemin+4 olan konutlar 2+1 ve 3+1 planında yükseliyor.  TOKİ  Kütahya Emet ihalesini kazanan Artım grup Yönetim Kurulu Başkan vekili Serdar Yaprak Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca ve teknik ekiplerle bir araya geldi. 

 

Belediye Başkanı Mustafa Koca, halktan gelen talep üzerine 4. Etap TOKİ konut yapımı projesine başlandığını  vurgulayarak;”Emet 1. toplu konutlar alanına yapılacak projeyle yerleşim alanı dükkânları, parkı, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan yeni bir yaşam merkezine dönüşecek. Cephe tasarımlarında geleneksel konutlarında yer alan mimari cephe elemanları modernize edilecek. Ahşap görünümlü cephe kaplamaları, zemin kat seviyesinde taş kaplamalar kullanılacak. Yer tesliminden itibaren 550 günde konutlarımız tamamlanacak” dedi.