TOKİ'den memurlara 36 kampanya!

TOKİ'den memurlara 36 kampanya!

TOKİ bazı bakanlık ve kurumların memurları ile emeklilerine yönelik yüzde 10 peşinatla, 180 ay vadeli konut satışı yaptığı proje sayısını, 24'ten 36'ya çıkardıMemurlar Ankara,  İzmir  ve Bursa dahil 29 ilde yürütülen 36 projeden, çekiliş ya da kuraya katılmadan beğendikleri daireyi seçebilecekler.
Uygulamadan, Milli Eğitim, Sağlık ve Milli Savunma bakanlıkları, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ile üniversitelerin çalışanları ve emeklileri yararlanacak. Başvurular Ziraat Bankası ya da Halkbank'a yapılacak. Konutların büyüklükleri, 93 ile 185 metrekare, fiyatları ise 54 bin lira ile 289 bin lira arasında değişiyor. 9 bin konutun satışı 31 Aralık'ta bitecek.
Milliyet

Konuyla ilgili basında yer alan diğer haberler

Memurun kurasız konut kontenjanı arttı 
 
Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) bazı bakanlık ve kurumlarda çalışan memurlara ve emeklilerine yönelik yüzde 10 peşinatla, 180 ay vadeli konut satışı yaptığı proje sayısı, 24'ten 36'ya çıkarıldı. İdare, kurumlarında çalışan memurların ve emeklilerin konut edinmesi konusunda destek isteyen bazı bakanlık ve kurumlara bu konuda kolaylık sağlıyor.
 
Başvuran kuruluşlarda çalışan memur ve emeklilere, bazı projelerden, kuraya girmeden yüzde 10 peşinle ve 180 ay vadeyle konut satılıyor. Bu memur ve emekliler, aralarında Ankara, İzmir ve Bursa'nın da bulunduğu 29 ilde yürütülen 36 projeden, çekilişe katılmadan beğendikleri daireyi seçme hakkına sahip oluyor. Uygulamadan, Milli Eğitim, Sağlık, Milli Savunma bakanlıkları, Emniyet Genel Müdürlüğü (polis), Jandarma Genel Komutanlığı ile tüm üniversitelerin çalışanlarıyla emeklileri faydalanabiliyor. Memurlarda aranan tek şart ise konutların bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olmaları. Memurların, konut alacakları bölgede yetkilendirilmiş olan Ziraat Bankası ya da Halkbank'a başvurması gerekiyor. Konutların büyüklükleri, 93,88-185,76 metrekare, fiyatları ise 54 bin 385 lira-289 bin 117 lira arasında değişiyor. Memura yönelik toplam 9 bin 106 konutu kapsayan satış kampanyası, 31 Aralık'ta sona erecek.  TOKİ  ayrıca, 21 ilde, 27 projede bulunan 3 bin 96 konutu da açık satış yöntemiyle satıyor. Bu projelerden isteyen vatandaşlar, kuraya girmeden, yüzde 10 peşinat ve 180 ay vade ile konut satın alabilecek. Vatandaşlarda, o ilin nüfusuna kayıt olma veya diğer herhangi bir şart aranmıyor. Yıl sonuna kadar sürecek açık satışlara, Ziraat ve Halk bankaları aracılık ediyor. Konutlarla ilgili TOKİ'nin 'www.toki.gov.tr' internet adresinden ayrıntılı bilgi alınabilecek.
Zaman

TOKİ'den memura kolaylık

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) memurları ev sahibi yapmak için harekete geçti. TOKİ, bazı bakanlık ve kurumlarda çalışan memurlara ve emeklilerine yönelik yüzde 10 peşinatla, 180 ay vadeli konut satışı yaptığı proje sayısı, 24'ten 36'ya çıkarıldı. TOKİ, kurumlarında çalışan memurların ve emeklilerin konut edinmesi konusunda destek isteyen bazı bakanlık ve kurumlara bu konuda kolaylık sağlıyor. İdare, kendisine başvuran kurum ve kuruluşlarda çalışan memur ve emeklilere, bazı projelerden, kura ve çekilişe girmeden yüzde 10 peşinle ve 180 ay vadeyle konut satıyor.

36 projeden seçim yapılacak
Bu kurumlarda çalışan memurlar ve emeklileri, aralarında Ankara, İzmir ve Bursa'nın da bulunduğu 29 ilde yürütülen 36 projeden, çekiliş ya da kuraya katılmadan beğendikleri daireyi seçme hakkına sahip oluyor. TOKİ'den verilen bilgiye göre, bu uygulamadan, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü (Polis), Jandarma Genel Komutanlığı ile tüm üniversitelerin çalışanları ile emeklileri yararlanabiliyor. Söz konusu konutlardan almak isteyen memurlarda aranan tek şart ise konutların bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olmaları. Şartları tutan memurların, konut alacakları bölgede yetkilendirilmiş olan Ziraat Bankası ya da Halkbank'a başvurması gerekiyor. Memurlar için ayrılan Konutların büyüklükleri, 93.88 metrekareden başlıyor 185.76 metrekare kadar çıkıyor.
Konutların fiyatları ise 54 bin 385 lira ile 289 bin 117 lira arasında değişiyor. Memurlara yönelik toplam 9 bin 106 konutu kapsayan satış kampanyası, 31 Aralık'ta sona erecek. 
Radikal

Memurlar TOKİ kurasına girmeyecek
  
TOKİ'nin bazı kamu kurumlarındaki memur ve emeklilere yönelik yüzde 10 peşin, 180 ay vadeli konut satışı yaptığı proje sayısı 24'ten 36'ya çıkarıldı. Çalışanlar 29 ilde satışa çıkarılan 9 bin 106 konutu kuraya girmeden alabilecek

TOKİ, kurumlarında çalışan memurların ve emeklilerin konut edinmesi konusunda destek isteyen bazı bakanlık ve kurumlara bu konuda kolaylık sağlıyor. İdare, kendisine başvuran kurum ve kuruluşlarda çalışan memur ve emeklilere, bazı projelerden, kura ve çekilişe girmeden yüzde 10 peşinle ve 180 ay vadeyle konut satıyor. Bu kurumlarda çalışan memurlar ve emeklileri, aralarında Ankara, İzmir ve Bursa'nın da bulunduğu 29 ilde yürütülen 36 projeden, çekiliş ya da kuraya katılmadan beğendikleri daireyi seçme hakkına sahip oluyor. Bu uygulamadan, Milli Eğitim, Sağlık, Milli Savunma bakanlıkları, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ile tüm üniversitelerin çalışanları ile emeklileri yararlanabiliyor. Söz konusu konutlardan almak isteyen memurlarda aranan tek şart ise konutların bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olmaları. Konutların büyüklükleri, 93,88- 185,76 metrekare, fiyatları ise 54 bin 385 lira- 289 bin 117 lira arasında değişiyor. TOKİ ayrıca, 21 ilde, 27 projede bulunan 3 bin 96 konutu da açık satış yöntemi ile satıyor. Bu projelerden de isteyen vatandaşlar, kuraya girmeden, yüzde 10 peşinat ve 180 ay vade ile konut satın alabilecek. Vatandaşlarda, o ilin nüfusuna kayıt olma veya diğer herhangi bir şart aranmıyor.
Akşam

TOKİ'den memura ödeme kolaylığı

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) bazı bakanlık ve kurumlarda çalışan memurlara ve emeklilerine yönelik yüzde 10 peşinatla, 180 ay vadeli konut satışı yaptığı proje sayısı, 24'ten 36'ya çıkarıldı.

TOKİ'den verilen bilgiye göre, bu uygulamadan, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü (Polis), Jandarma Genel Komutanlığı ile tüm üniversitelerin çalışanları ile emeklileri yararlanabiliyor. Söz konusu konutlardan almak isteyen memurlarda aranan tek şart ise konutların bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olmaları.
Star

TOKI memurların da yuvasını kuracak


Memurlar ve emekliler, nüfusa kayıtlı oldukları illerde kurasız TOKİ konutu alabilecek. Evlerde peşinat yüzde 10 olacak, vadeler 180 aya kadar çıkacak

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) bazı bakanlık ve kurumlarda çalışan memurlara ve emeklilerine yönelik yüzde 10 peşinatla, 180 ay vadeli konut sattığı proje sayısı, 24'ten 36'ya çıkarıldı.

29 ilde yapıldı
TOKİ, kurumlarında çalışan memurların ve emeklilerin konut edinmesi konusunda destek isteyen bazı bakanlık ve kurumlara, bu konuda kolaylık sağlıyor. İdare, kendisine başvuran kurum ve kuruluşlarda çalışan memur ve emeklilere, bazı projelerden, kura ve çekilişe girmeden yüzde 10 peşinle ve 180 ay vadeyle konut satıyor. Bu kurumlarda çalışan memurlar ve emeklileri, aralarında Ankara, İzmir ve Bursa'nın da bulunduğu 29 ilde yürütülen 36 projeden, çekiliş ya da kuraya katılmadan beğendikleri daireyi seçme hakkına sahip oluyor. TOKİ'den verilen bilgiye göre, bu uygulamadan, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü (Polis), Jandarma Genel Komutanlığı ile tüm üniversitelerin çalışanları ile emeklileri yararlanabiliyor.

2 banka aracı
Söz konusu konutlardan almak isteyen memurlarda aranan tek şart ise konutların bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olmaları. Şartları tutan memurların, konut alacakları bölgede yetkilendirilmiş olan Ziraat Bankası ya da Halkbank'a başvurması gerekiyor. Konutların büyüklükleri, 94- 186 metrekare, fiyatları ise 54 bin 385 lira- 289 bin 117 lira arasında değişiyor. Memurlara yönelik toplam 9 bin 106 konutu kapsayan satış kampanyası, 31 Aralık'ta sona erecek.

Konutlar hangi illerde inşaa ediliyor...
Memurlara verilecek konutların bulunduğu iller ve sayıları şöyle: Ankara-Mamak (168), Ankara-Elmadağ (176), Ankara-Polatlı (487), Bursa-Hamitler (335), Bursa- Yıldırım (283), Bursa-İnegöl (265), İzmir- Tire (176), İzmir-Torbalı (166), Adapazarı (437), Antalya (112), Balıkesir-Bandırma Kayacık (330), Bitlis (267), Bolu (100), Çanakkale (253), Denizli (168), Edirne-İpsala (106), Ağrı-Patnos (107), Çorum (444), Düzce (119), Erzurum (78), Eskişehir- Tepebaşı (151), Gaziantep-Şehitkamil (557), G. Antep-Şahinbey (322), Hatay- Reyhanlı (113), Isparta-Merkez (167), Kayseri-Melikgazi (454), Kütahya-Merkez İnköy (124), Konya-Meram (506), Manisa- Akhisar (297), Mersin-Erdemli (134), Mersin- Silifke (301), Niğde-Bor (94), Ordu- Merkez (175), Samsun-Çarşamba (509), Trabzon-Akçaabat (203) ve Yozgat (422).

Vatandaşa da var
TOKİ ayrıca, 21 ilde, 27 projede bulunan 3 bin 96 konutu da açık satış yöntemi ile satıyor. Bu projelerden de isteyen vatandaşlar, kuraya girmeden, yüzde 10 peşinat ve 180 ay vade ile konut satın alabilecek. Yıl sonuna kadar sürecek açık satışlara, Ziraat ve Halk bankaları aracılık ediyor. Konutlarla ilgili detaylı bilgi TOKİ'nin  internet adresinden veriliyor.
Takvim