29 / 11 / 2023

TOKİ'nin 100 TL taksitli konutlarına yoğun ilgi!

TOKİ'nin 100 TL taksitli konutlarına yoğun ilgi!

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) bugün İstanbul Kayabaşı'nda dar gelirlilere yönelik aylık 100 lira taksitle satışa çıkardığı konutlara yoğun ilgi olduğu gözlendiTOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanlığı İdari Mali İşler Şube Müdürü Şükrü Sansür, Kayabaşı projesinde daha önce birinci etapta, kamusal taleplerle birlikte 10 bin konutu sahiplendirdiklerini, bugün ikinci etapla ise 7 bin 588 konutu satışa çıkardıklarını bildirdi. Bu konutların 504 adedini yoksul gruba, 5 bin 275 adedini alt gelir grubuna ayırdıklarını, bin 809 adedini de sosyal konutların oluşturduğunu ifade eden Sansür, yoksul grubuna ayrılan brüt 47,65 metrekare 1 1 konutların 100 lira taksitle satılacağını söyledi. Sansür, "Başvurularda şu an yoksul grubundan para almıyoruz. Çok fazla evrak istemiyoruz. İstanbul'da 3 yıl oturduğuna dair belge ile nüfus cüzdanı fotokopisi yetiyor. Kurada kazananlardan evrak isteyeceğiz" dedi. 100 lira taksitli konutları almak için başvuran kişilerin hiçbir sosyal güvenlik grubuna tabi olmaması gerektiğini ifade eden Sansür, şu anda gelen evrakları aldıklarını, kurada çıkanları ciddi şekilde inceleyeceklerini kaydetti.

"20'NİN ÜZERİNDE ELEMANLA BAŞVURULARI KOORDİNE ETMEYE ÇALIŞIYORUZ"
Şükrü Sansür, "Özellikle yoksul gruba yönelik konutlara ilgi yüksek. 20'nin üzerinde elemanla başvuruları koordine etmeye çalışıyoruz" dedi. İstanbul'da 100 lira taksitli konutların satışına ilk olarak Pendik'te başlandığını, Kayabaşı'nın İstanbul'daki ikinci uygulama olduğunu söyleyen Sansür, Türkiye genelinde ise birçok vilayette bu projenin uygulandığını anımsattı. Şükrü Sansür, "Bu konutların peşinatsız olması, 100 lira taksitle olması ve TOKİ'nin güvenilirliği halkın konutlara talebini artıyor. Müracaatlarla ilgili TOKİ'nin Halkalı Atakent Satış Ofisi'nin yanı sıra İstanbul Ticaret Odası (İTO) Kartal Yakacık Spor Salonu'nu kiraladık. Vatandaşlarımızı yormamak için müracaatları oradan da alıyoruz" diye konuştu.

Başvuruların 30 Eylül 2009 tarihine kadar devam edeceğini bildiren Sansür, "100 lira taksitli konutlarla ilgili ilk gün 500 talep gelir. 30 Eylül'e kadar da en az 8-10 bin talep geleceğini tahmin ediyorum" dedi. TOKİ'nin Kayabaşı'nda 100 lira taksitle satışa sunduğu konutların bedeli, 280 ayda, 28 bin lira toplam fiyatla geri ödenecek.
AA

TOKİ Kayabaşı konutları nerede?

Konuyla ilgili basında yer alan diğer haberler

100 lira taksitli konutta izdiham
İstanbul Kayabaşı'nda ayda 100 lira taksitle sosyal konut yapan  TOKİ  başvuruları kabul etmeye başladı. İlk gün izdihamın yaşandığı başvurular 30 Eylül'de sona erecek

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) dün İstanbul Kayabaşı'nda dar gelirlilere yönelik aylık 100 lira taksitle satışa çıkardığı konutlar yoğun ilgi gördü. TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanlığı İdari Mali İşler Şube Müdürü Şükrü Sansür, Kayabaşı projesinde daha önce birinci etapta, kamusal taleplerle birlikte 10 bin konutu sahiplendirdiklerini, bugün ikinci etapla ise 7 bin 588 konutu satışa çıkardıklarını söyledi. Bu konutların 504 adedini yoksul gruba, 5 bin 275 adedini alt gelir grubuna ayırdıklarını, bin 809 adedini de sosyal konutların oluşturduğunu ifade eden Sansür, yoksul grubuna ayrılan brüt 47,65 metrekare 1+1 konutların 100 lira taksitle satılacağını söyledi.

Sansür, 'Başvurularda yoksul grubundan para almıyoruz, çok fazla evrak istemiyoruz. İstanbul'da 3 yıl oturduğuna dair belge ile nüfus cüzdanı fotokopisi yetiyor. Kurada kazananlardan evrak isteyeceğiz' dedi. Başvuran kişilerin hiçbir sosyal güvenlik grubuna tabi olmaması gerektiğini ifade eden Sansür, şu anda gelen evrakları aldıklarını, kurada çıkanları ciddi şekilde inceleyeceklerini kaydetti.
        
10 BİN TALEP BEKLENİYOR
Sansür, 'Özellikle yoksul gruba yönelik konutlara ilgi yüksek. 20'nin üzerinde elemanla başvuruları koordine etmeye çalışıyoruz' dedi. İstanbul'da 100 lira taksitli konutların satışına ilk olarak Pendik'te başlandığını, Kayabaşı'nın ikinci uygulama olduğunu söyleyen Sansür, Türkiye genelinde ise birçok ilde bu projenin uygulandığını anımsattı. Sansür, 'Bu konutların peşinatsız olması, taksitlerinin düşük olması ve TOKİ'nin imajı talebi artıyor. Müracaatlarla ilgili TOKİ'nin Halkalı Atakent Satış Ofisi'nin yanı sıra İstanbul Ticaret Odası Kartal Yakacık Spor Salonu'nu kiraladık' diye konuştu. Başvuruların 30 Eylül 2009 tarihine kadar devam edeceğini bildiren Sansür, '100 lira taksitli konutlarla ilgili ilk gün 500 talep gelir. 30 Eylül'e kadar da en az 8-10 bin talep geleceğini tahmin ediyorum' dedi. TOKİ'nin Kayabaşı'nda 100 lira taksitle satışa sunduğu konutların bedeli, 280 ayda, 28 bin lira toplam fiyatla geri ödenecek.

Fitch'ten TOKİ'ye 'AA' notu
KREDİ derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'na, ulusal bazlı işlemlere yönelik ''AA (TUR)'' kredi notu verdi. TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, Fitch Ratings, 19 Ağustos'daki duyurusunda TOKİ'ye, bu yıl ilk kez yapılan ulusal bazlı işlemlere yönelik derecelendirmede, Durağan Görünümlü AA (TUR) Ulusal Uzun  Vadeli Kredi Notu verdiğini bildirdi. Fitch, TOKİ'nin uzun vadeli döviz kredi notunu ''BB-'' ve yerel para birimi kredi notunu ''BB'', uzun vadeli derecelendirmelerde görünümünü de 'durağan' olarak teyit etti. Açıklamada, 'notun Türkiye Cumhuriyeti'nin kredi notlarına eşit ve hükümetin sıkı  kontrolünün yansıması olduğu' belirtildi.

Yalıtımsız ev almayın
ISI, Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER) başlattığı yeni kampanyasıyla tüketicileri yalıtımsız ev almamaları ve kiralamamaları konusunda  uyarıyor. Dernekten yapılan açıklamada ısınma giderlerinin sürekli arttığı belirtilerek 'Isı yalıtımı faturalarınızın yüzde 70 oranında azalmasını ve enerjiye harcadığınız paradan tasarruf etmenizi sağlar' deniyor. Çatı ve tüm dış cephe duvarları yalıtımlı bir dairede klima ve doğalgaz ihtiyacının en aza indirgendiği ve yüzde 70'e varan oranda tasarruf edildiği belirtiliyor. İZODER yetkilileri, su yalıtımının binayı depreme karşı daha dayanıklı hale getirdiğini, ses yalıtımının ise gürültüyü önlediğini belirtiyor.
Akşam

Yoksula ayda 100 TL'ye konut yoğun ilgi gördü

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) İstanbul Kayabaşı'nda dar gelirlilere yönelik aylık 100 lira taksitle satışa çıkardığı konutlara yoğun ilgi var.

TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanlığı İdari Mali İşler Şube MüdürüŞükrü Sansür, Kayabaşı projesinde daha önce birinci etapta, kamusal taleplerle birlikte 10 bin konutu sahiplendirdiklerini, ikinci etapla ise 7 bin 588 konutu satışa çıkardıklarını bildirdi.
Bu konutların 504 adedini yoksul gruba, 5 bin 275 adedini alt gelir grubuna ayırdıklarını, bin 809 adedini de sosyal konutların oluşturduğunu ifade eden Şükrü Sansür, yoksul grubuna ayrılan brüt 47.65 metrekare 1+1 konutların 100 lira taksitle satılacağını söyledi.

‘10 bin başvuru olur'
Sansür, “Başvurularda yoksullardan para almıyoruz. İstanbul'da 3 yıl oturduğuna dair belgeyle nüfus cüzdanı fotokopisi yetiyor” dedi.
100 lira taksitli konutları almak için başvuran kişilerin hiçbir sosyal güvenlik grubuna tabi olmaması gerektiğini ifade eden Sansür, kurada çıkanları ciddi şekilde inceleyeceklerini kaydetti.
Başvuruların 30 Eylül 2009 tarihine kadar devam edeceğini bildiren Sansür, “30 Eylül'e kadar da en az 8-10 bin talep geleceğini tahmin ediyorum” dedi. TOKİ'nin Kayabaşı'nda 100 lira taksitle satışa sunduğu konutların bedeli,  280 ayda, 28 bin lira toplam fiyatla geri ödenecek.
Milliyet

TOKİ'nin 100 lira taksitli evine hücum

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) İstanbul Kayabaşı'nda dar gelirlilere yönelik aylık 100 lira taksitle satışa çıkardığı konutlarda talep patlaması yaşandı.

TOKİ İdari Mali İşler Şube Müdürü Şükrü Sansür, Kayabaşı projesinde daha önce birinci etapta, kamusal taleplerle birlikte 10 bin konutu sahiplendirdiklerini, ikinci etapla ise 7 bin 588 konutu satışa çıkardıklarını söyledi. Bu konutların 504 adedini yoksul gruba, 5 bin 275 adedini alt gelir grubuna ayırdıklarını, bin 809 adedini de sosyal konutların oluşturduğunu ifade eden Sansür “Dar gelirliler için 504 konut satışa çıktı. Tamamı için talep geldi” dedi. Sansür yoksul grubuna ayrılan brüt 47.65 metrekare 1+1 konutların 100 lira taksitle satılacağını söyledi.

YOKSULDAN PEŞİNAT ALMIYORUZ

Sansür “Başvurularda şu an yoksul grubundan para almıyoruz. Çok fazla evrak istemiyoruz. İstanbul'da 3 yıl oturduğuna dair belge ile nüfus cüzdanı fotokopisi yetiyor. Kurada kazananlardan evrak isteyeceğiz” dedi. Kayabaşı'nın İstanbul'daki ikinci uygulama olduğunu söyleyen Sansür, Türkiye genelinde ise birçok vilayette bu projenin uygulandığını anımsattı. Başvuruların 30 Eylül'e kadar devam edeceğini bildiren Sansür “30 Eylül'e kadar da en az 8-10 bin talep geleceğini tahmin ediyorum” dedi. 100 lira taksitle satışa sunulan konutların bedeli, 280 ayda, 28 bin lira toplam fiyatla geri ödenecek.
Star

Geri Dön