TOKİ'nin Halfeti konutları için kuralar çekildi

TOKİ'nin Halfeti konutları için kuralar çekildi TOKİ'nin Halfeti konutları için kuralar çekildi

Yukarıgöklü beldesinde yaptırılan 90 tarım köy konutunun sahipleri kurayla belirlendi.Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nce (TOKİ) Şanlıurfa Halfeti Yukarıgöklü beldesinde yaptırılan konutların, Yukarıgöklü Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen kura çekilişini, Yukarıgöklü Belediye Başkanı Hüseyin Öğretmen ve Halfeti Noteri Tülay Çete ile bazı belediye çalışanları yaptı.

Belediye Başkanı Hüseyin Öğretmen, burada yaptığı konuşmada, beldelerine söz konusu konutların yapımından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Günümüzde ev sahibi olmanın kolay olmadığını ifade eden Öğretmen, yaptırılan konutlar dolayısıyla  TOKİ  ve Şanlıurfa milletvekilleri ile emeği geçenlere teşekkür etti.

Kura sonucu evleri belirlenen vatandaşlar da ev sahibi olarak yaşadıkları sevinci ifade ettiler. TOKİ tarafından 14 Haziran 2007 tarihinde yapılan ihaleyle, Yukarıgöklü beldesine 90 adet tarım köy konutu yapılması kararlaştırılmıştı. İşe başlangıç tarihi 18 Haziran 2007 olan konutların bitiş tarihi ise 11Temmuz 2008 olarak belirlenmişti.