TOKİ`nin Konya kampanyasında başvurular başladı

TOKİ`nin Konya kampanyasında başvurular başladı

Konya'nın merkez Selçuklu ilçesi Yazır Mahallesi'nde TOKİ işbirliğiyle dar gelirliler için yaptırılacak toplam 555 konut, 4 bin YTL peşinat ve 259 YTL'den başlayan taksitlerle vatandaşa sunuluyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, belediye binasında düzenlediği basın toplantısında, yeni bir yıla girilen 2008'de belediye olarak yılın ilk fırsatını kamuoyuna ve halka takdim ettiklerini belirtti.


Belediye olarak  TOKİ  işbirliğiyle merkez Selçuklu ilçesi Yazır Mahallesi'nde 650 konut yaptıracaklarını ifade eden Akyürek, şunları kaydetti: "Bu konutların 555'i satışa sunuluyor. 555'in dışındakiler belediyenin arsa karşılığı aldığı dairelerdir. Onlar da ileri bir tarihte değerlendirilerek kamuoyuna açıklanacak. İnşaatlar başladı. 2008 sonuna kadar tamamlanması planlanıyor. Yazır bölgesindeki bu konutlar, dar


gelirlilere yönelik olacak. Daha önce de bu bölgede 2016 konutun yapımını tamamlayarak hizmete sunmuştuk. Yeni yaptıracağımız 555 konut için de bugün müracaatlar başladı. 85 metre kare, 2 oda 2 salon şeklinde konutlar için 4 bin YTL peşinat 259 YTL'den başlayan taksitlerle ödeme imkanı sunuluyor. Başvurular internet üzerinden yapılacak."


Akyürek, 2-18 Ocak arasında alınacak müracaatların, Konya Büyükşehir Belediyesi, Mevlana Kültür Merkezi, Bosna Hersek Mahallesi'ndeki Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursu (KOMEK) merkezi, Aymanas Mahallesi'ndeki KOMEK merkezi ve Fuar Kültür merkezindeki müracaat merkezlerine yapılabileceğini bildirdi.


Konutların "dar gelirliler", "şehit aileleri, maluller, dul ve yetimler" ile "İstiklal Savaşı, Kore ve Kıbrıs gazisi vatandaşlar için olmak üzere 3 ayrı kategoride satışa sunulacağını dile getiren Akyürek, "Konutlarda kesinlikle ayrımcılık olmaz. Canlı yayında kamuoyu huzurunda hak sahipleri kurayla belirlenecek. Bu açıdan


vatandaşlarımızın içi rahat olsun" diye konuştu.