TOKİ'nin yüzde 20 indirim kampanyası için yarın son gün!

TOKİ'nin yüzde 20 indirim kampanyası için yarın son gün! TOKİ'nin yüzde 20 indirim kampanyası için yarın son gün!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ), borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yönelik uyguladığı yüzde 20 indirim kampanyası yarın sona eriyor.TOKİ Başkanı Ergün Turan, kampanyadan yararlanıp tapularını hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının en geç yarına kadar başvuru yapmaları gerektiğini açıkladı. 


TOKİ'nin alacaklarına yüzde 20 indirim getiren kampanyasına 15 binin üzerinde başvuru yapıldığını belirten Turan, "Daha önce idaremizden konut ve iş yeri sahibi olan vatandaşlarımız yaklaşık 820 milyon lira kampanyaya para yatırdı ve borçlarını sıfırladı. Yüzde 20 indirim kampanyası başvuruları 21 Ağustos 2017 tarihinde başladı. Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak" şeklinde açıklama yaptı.


İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerektiğini vurgulayan Turan, "Kampanyamızdan, satışları 2015 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2015 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dahil edilmemiştir'' dedi.


Milliyet