Torbalı Huzurevi'nin inşaatında sona yaklaşıldı!

Torbalı Huzurevi'nin inşaatında sona yaklaşıldı!İzmir’in Torbalı ilçesinde yapımı tamamlanan ve yardıma muhtaç kişiler için oluşturan huzurevindeki çalışmalarda sona doğru yaklaşıldı..


İzmir’in Torbalı ilçesinde yapımı tamamlanan ve yardıma muhtaç kişiler için oluşturan huzurevindeki çalışmalarda sona doğru yaklaşıldı.

Torbalı ilçesinde, çevre düzenlemesi ve bütün altyapısı Torbalı Belediyesi tarafından tamamlandıktan sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Hizmetler  İzmir  İl Müdürlüğüne devri yapılan huzurevinin açılışına sayılı günler kaldı. Barınmadan çok tedavi odaklı oluşturulan sağlık kompleksinde, 50 erkek ve 50 kadın olmak üzere toplam 100 ihtiyaç sahibi yaşlıya hizmet verecek. Öte yandan komplekste, özel eğitim görmüş 70 personel görev alacağı öğrenilirken, huzurevinde birer, ikişer ve en fazla üçlü odalar yer alıyor.

Açılış hazırlıklarını denetlemek üzere, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden bazı görevlilerde huzurevinde incelemelerde bulundu. Torbalı Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Buluş’un da katılımıyla gerçekleşen incelemede, görevliler çalışmalar hakkında bilgi aldı.


Torbalı Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Buluş, ilçede birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, "Son 1 yılda yapmış olduğumuz projeler Torbalı’nın görüntüsünü değiştirdi. İlerleyen yıllarda daha güzel projelere imza atıp, halkımızın hizmetine sunacağız. Projelerimizin tümü de vizyon projelerdir. Bunlardan biri de huzurevidir. En kısa sürede faaliyete geçirilmesi için hummalı bir şekilde çalışıyoruz" dedi.

Torbalı Huzurevi’nin, Temmuz yada Ağustos ayında hizmete açılması hedefleniyor.


Hürriyet