Torbalı'da arsa fiyatları arttı!

Torbalı'da arsa fiyatları arttı! Torbalı'da arsa fiyatları arttı!

Son dönemlerde İzmir Torbalı’da üst üste yapılan yatırımlar, başta arsa olmak üzere gayrimenkul fiyatlarının yükselmesine neden oldu.Son dönemlerde  İzmir  Torbalı’da üst üste gerçekleştirilen yatırımlar, başta arsa olmak üzere gayrimenkul fiyatlarını artırdı. İlçe son dönemde yatırımcıların daha fazla ilgisini çekmeye başladı.

Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, özellikle metro hattının devreye girmesiyle, hızlı bir yatırım ve gelişim sürecinin başladığını dile getirdi. Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre ilçenin farklı sektörlerden birçok yatırımcıya hitap ettiğini belirten Olgun, sanayi, üretim ve nüfus yoğunluğu açısından artış gösteren Torbalı’da yeni yatırımların yolda olduğunu da söyledi. 

İzmir kent merkezinin artan nüfustan dolayı giderek sıkıştığını ve özellikle Torbalı bölgesinin yeni kent merkezi olmaya aday olduğunu da sözlerine ekleyen Olgun, “Sadece şahıslar değil, birçok kamu kuruluşu ve kurumsal şirket de artık Torbalı’da yeni yatırımlara başladı. Torbalı bölgesinde çalışan beyaz yakalı nüfusun ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra orta ve alt gelir seviyesindeki vatandaşlarımız için de öncelikle Ayrancılar bölgesinde çok büyük ve kapsamlı yatırımlar yapılacak” dedi.