Toskana'da ekmek golf arabasıyla dağıtılacak

Toskana'da ekmek golf arabasıyla dağıtılacakGayrimenkul yatırım şirketi Emaar Properties'in Türkiye'deki ilk konut projesi olan Toskana Vadisi'nin satışları başlıyor. Satışlar, New York, Londra ve Dubai'yle aynı anda 8-9 Eylül tarihleri arasında İstanbul'da da başlayacak.


 Büyük Çekmece'de gerçekleştirilecek olan projede yer alan konutların fiyatı, KDV hariç 671 bin 500 dolardan başlayıp, 1 milyon 600 bin dolara kadar ulaşıyor. Ön talep yöntemiyle satışa çıkarılan 60 villadan 58'i bir hafta içinde rezerve edildi. Geri kalan konutların satışının da 8 Eylül tarihinde başlanacağını söyleyen Emaar Türkiye Genel Müdürü Ozan Balaban, 'Projenin ilk etabını oluşturan 174 villanın tamamını iki günde satmayı hedefliyoruz. Emaar olarak kendimize güveniyoruz' dedi. Balaban, Toskana Vadisi'nin 700 milyon dolarlık bir yatırım olduğunu da sözlerine ekledi.

SOSYAL OLANAKLARI GENİŞ

Toskana Vadisi'nin Emaar'ın 'en'li projelerinin arasına 'Sosyal olanakları en geniş proje' olarak girdiğini belirten Balaban, projeyi şöyle anlattı: 'Toskana Vadisi'nde 395 ile 940 metrekare arasında değişen 8 farklı tipte 555 villa bulunuyor. Villa sayısı önümüzdeki dönemde 700'ü aşacak. Proje 2 milyon metrekarelik arazi üzerine kurulacak ve 400 dönümlük ortak yeşil alanı bulunacak. Ayrıca 1.8 kilometrelik ve 60 metre genişliğinde yeşil park alanı bulunuyor. Şehrin dışında şehir konforu sunmak istediğimiz projede, her sabah golf arabalarıyla süt ve ekmek dağıtılacak. Kişiye özel iç mimari danışmanlığı da sunuyoruz. Mimari tasarım ve planlaması Amerikalı JZMK Partners tarafından yapılan proje, Türkiye'nin en büyük lüks konut villa projesi olacak. Teslimatları Aralık 2008'de yapılacak.'

Projenin metrekare fiyatları KDV hariç 1700 dolar olarak belirlendi. Projeden konut alanlar ödemelerin yüzde 30'unu sözleşme imzalarken, kalan yüzde 70'ini ise teslim ederken ödeyecek. İlk aşamada ödenecek yüzde 30'luk kısmın yarısı için kredi kullanma avantajı da sunuluyor. Projenin konumlandırıldığı Büyükçekmece'nin 2-3 sene içerisinde İstanbul'un en önemli bölgelerinden biri olacağını söyleyen Balaban, hedef kitlelerinin yurt içi olduğunu, projenin yabancı yatırımcıların da ilgisini çektiğini söyledi. (Hürriyet)